В Україні високий рівень аварійності в мережах облгазів — Держенергонагляд

Поділитися
В Україні високий рівень аварійності в мережах облгазів — Держенергонагляд © unsplash/ehmitrich
В результаті споживачі недоотримують електроенергію.

Аварійність у мережах операторів систем розподілу (ОСР, колишні обленерго) напругою 0,4–110 (150) кВ на дуже високому рівні. Про це пише Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Державної інспекції енергетичного нагляду.

"У тому числі залишається тривалим час усунення пошкоджень елементів електричних мереж та відновлення електропостачання споживачів", – зазначено у повідомленні.

У відомстві вважають, що з метою недопущення виникнення подібних порушень у майбутньому ЗРР необхідно моніторити технічний стан власних електромереж.

Проте проблема не лише у моніторингу. Відсутність модернізації застарілої системи та економія на необхідному неминуче призведе до аварій. Це питання часу.

За інформацією відомства, за дев'ять місяців поточного року на обладнанні електричних мереж ЗРР напругою 0,4 – 150 кВ сталося понад 167,6 тис. порушень. Внаслідок технологічних порушень недовідпуск електричної енергії споживачам досяг 53,4 млн кВт-год.

Нагадаємо, що сьогодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд не отримував від Ради національної безпеки та оборони доручення щодо створення графіка віялових відключень електроенергії в Україні.

Також міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у ВР заявив, що жодного кіловату імпорту електроенергії в Україну не надійшло. Мабуть він забув, що днями імпорт із Білорусі таки був. 2 листопада Білорусь поставила електроенергію до енергосистеми України потужністю 500 МВт. Про це стало відомо із повідомлення Міністерства енергетики Республіки Білорусь.

Джерела   DT.UA   підтвердили, що електроенергію було надано Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДПЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії заощадити вугілля в умовах дефіциту. Нагадаємо, станом на кінець жовтня на складах українських ТЕС та ТЕЦ накопиченого вугілля було вчетверо менше від планової кількості.   Вартість поставленої з Білорусі електроенергії склала 80 доларів за МВт-годину, тобто на 30% дешевше, ніж дійсна ринкова ціна на внутрішньому українському ринку.

В "Укренерго" повідомили, що   Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону щодо аукціонів на імпорт електроенергії   з Білорусі та РФ у листопаді. Тим самим суд скасував попереднє рішення суду за позовом "ДТЕК Західенерго", яким було заблоковано аукціони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі