Міністерство інфраструктури працює над проєктом доступу до інтернету в публічних місцях, який не залежатимуть від відключень електроенергії. Про це розповів Міністр цифрової трансформації та віцепремʼєр Михайло Федоров в інтерв’ю Forbes.
"Зараз ми думаємо, як під час відключень електроенергії забезпечити громадян максимально сталим звʼязком. Без світла в деяких регіонах не працюють і вежі мобільного звʼязку, і провайдери фіксованого інтернету. Ми розуміємо, яка ситуація в кожного провайдера, скільки генераторів та акумуляторів вони купують, як можемо допомогти ми", - сказав міністр.
Для реалізації проєкту доступу до інтернету, який не залежатимуть від відключень електроенергії, розглядаються використання як терміналів Starlink, так і систем зберігання енергії Tesla Powerwall.
"Хочемо забезпечити країну залізобетонними місцями для звʼязку за будь-якої ситуації. В тому числі розглядаємо використання Tesla Powerwall, Starlink, щоб такі точки публічного звʼязку були в Україні й працювали незалежно від роботи енергомережі", - розповів міністр.
Наразі, за його словами, проводяться тестові випробовування.
"Я не знаю, скільки буде таких точок доступу. Зараз робимо кілька тестових спотів, подивимось у найближчий місяць на їх роботу і будемо масштабувати", - зазначив Федоров.
Він також розповів, що зараз Мінінфраструктури в процесі отримання чергової партії терміналів Starlink. Зокрема, польські колеги поставлять 1570 таких терміналів.
"Вони ще в дорозі. Частину використаємо для створення публічних точок Wi-Fi, частину — на залізниці, частину — на обʼєкти соціальної інфраструктури та для потреб військових. Ми отримуємо потреби від ключових стейкхолдерів та згідно з цими потребами розподіляємо Starlink", - зазначив Федоров.
Нагадаємо, починаючи з лютого Михайло Федоров став основним комунікатором із головними технологічними компаніями, зокрема з Ілоном Маском. Космічний інтернет Starlink засновника SpaceX став важливим елементом комунікації для Збройних сил та резервним каналом критичної інфраструктури.
На сьогодні в Україну за сприяння Мінцифри потрапили більш ніж 20 000 терміналів. Частина, десь 15 000, фінансується міжнародними партнерами: урядом Польщі, міністрами цифрової трансформації ЄС, USAID.