В Україні почалося зростання цін на яловичину

Поділитися
В Україні почалося зростання цін на яловичину © unsplash/ryansong
Причини такої ситуації пояснили аналітики.

Через військове вторгнення Росії в Україні зростають ціни на продукти. В Україні на внутрішньому ринку у лютому 2023 року спостерігалося активне зростання цін на живець великої рогатої худоби. Про це повідомила асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), пише Agronews.

Аналітики зазначили, що з нового року закупівельні ціни на бичків понад 400 кг зросли на 8%,  а на корову — на 10% і становлять залежно від регіону 58,00-62,00 грн/кг з ПДВ та 49,00-54,00 грн/кг з ПДВ відповідно. Тенденція до зростання вартості почала спостерігатися на другому тижні лютого.

«Це є друга хвиля зміцнення цін з початку повномасштабної війни, коли весною 2022 року закупівельні ціни на живець ВРХ дуже просіли, майже на 30-40% (залежно від регіону) і протримались низькими до серпня. Оскільки виробництво яловичини — переважно експортно орієнтована галузь, то блокування портів стало сильним ударом для ринку», — пояснили аналітики.

На початку осені 2022 року спостерігався перший ріст цін у цьому сегменті, оскільки вже були налагоджені довоєнні обсяги експортних постачань, що спровокувало поступове збільшення попиту і активізації ринку, зауважили фахівці в УКАБ.

За словами аналітиків, на вартість продукції впливають й макрофінансові показники (рівень інфляції).

Зараз ціни також зростають. Есперти назвали фактори, які цьому сприяють:

  • Активізація експорту – за січень було експортовано 1,11 тис. т, що на 1% менше, ніж торік. Експорт яловичини в січні має довоєнні обсяги постачань і поступово нарощується в лютому. Також активізувався експорт живої худоби, що впливає на виробництво яловичини.
  • Притримання тварин у господарствах перед посівною – в деяких регіонах спостерігається ситуація, коли виробники спеціально не відправляють на забій тварин, а чекають весняної посівної, щоб відразу перекрити витрати.
  • Поступове скорочення поголів’я – першочергово це спричинено війною. За 2022 рік у господарств усіх категорій поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 12,6% та становить 2312,1 тис. голів. У сільськогосподарських підприємствах поголів’я скоротилося на 7,2%, а у господарствах населення — на 15,8%.

Раніше ми писали, що в Україні подорожчала курятина. Ціна на курятину збільшилася у лютому, порівняно з січнем. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі