В Україні накладено арешт на банківські рахунки дочірньої компанії «Росатом» - «Росатом Східна Європа», кошти з яких передали в управління Агентству з розшуку та управління активами. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури
Зазначається, що на рахунках знаходилося понад 3 млн грн.
Засновником «Росатом Східна Європа», офіс якого знаходиться в Києві, є компанія-резидент РФ з часткою 99,9%. Останній на 100% належить ОАО «Атомный энергопромышленный комплекс». Той, своєю чергою, на 100% належить державній корпорації атомної енергії «Росатом».
«Таким чином, кінцевим бенефіціарним власником з часткою 100% долі в ТОВ «Росатом Східна Європа» є державна структура, підконтрольна уряду РФ, а тому є значний ризик у прийнятті рішень керівництвом ТОВ «Росатом Східна Європа» на шкоду державній безпеці України», – йдеться у повідомленні прокуратури.
В межах слідства банківські рахунки вказаного резидента РФ заарештовано, а кошти, розміщені на них в розмірі понад 3 млн грн, передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
Нагадаємо, як писала ZN.UА, у відповідь на російську збройну агресію уряди цивілізованих країн схвалили санкції у секторі енергетики та наклали санкції на понад сім тисяч російських фізичних та юридичних осіб, серед яких «Газпром», «Лукойл», «Роснефть», «Транснефть» та інші. Однак якимось дивним чином енергетичні санкції взагалі не стосуються галузі атомної енергетики та ядерного співробітництва. Ба більше, жодні санкційні обмеження не торкнулися держкорпорації «Росатом», яка є однією з найбільших компаній російської економіки та вже відзначилася своєю присутністю на захоплених українських АЕС. Читайте про це в матеріалі Олексанри Хмарної та Оксана Ананьєвої - «Як зупинити російський ядерний тероризм».
«Росатом» є одним із головних наповнювачів російського державного бюджету. Держкорпорація об'єднує 356 підприємств атомної галузі, включає не тільки всі цивільні атомні компанії Росії (зокрема, науково-дослідні установи, підприємства з видобутку та збагачення урану, АЕС, атомний криголамний флот, підрядників із будівництва АЕС та інші), а й підприємства ядерно-збройного комплексу.