В Україні кількість підозрілих фінансових операцій росте останні роки прискореними темпами

Інфографіка
Поділитися
В Україні кількість підозрілих фінансових операцій росте останні роки прискореними темпами
В 2024 році таких операцій булло більше, ніж у 2021-му. 

Державна служба фінансового моніторингу (Финмоніторинг) впродовж 2024 року отримала від українських банків та небанківських фінустанов 1 750 940 повідомлень про фінансові операції, що підлягають моніторингу. Це на 23% більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє Опендатабот.

Зазначається, що 99% з загальної кількості повідомлень надійшло від банків, і лише 1% - від небанківських фінустанов.

Понад 1 тис. матеріалів після перевірки було направлено до відповідних органів. Їх загальна сума склала 62,59 млрд грн. Найбільше матеріалів направляють до Національної поліції – 31% (323 справи). Ще 27% або 289 матеріалів – до СБУ та 15% чи 156 матеріали – до НАБУ. Сумарно усі ці справи оцінюються у 37,39 млрд грн.

Також від початку повномасштабної війни у 3,3 раза побільшало матеріалів, які Держфінмоніторинг направляє до ДБР – 11% або 118 матеріалів. Водночас кількість матеріалів, направлених до Податкової, скоротилася у 2,5 раза – до 95 справ. Найменше матеріалів надійшло до Офісу Генпрокурора – 7% (71). Ще 1 матеріал був направлений до розвідки.

Починаючи з суботи, 1 лютого, набирав чинності новий меморандум між українськими банками щодо фінансового моніторингу громадян та підприємців. Цей документ банки та Нацбанк підписали для посилення контролю за фінансовими операціями.

 

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі