В Україні хочуть запровадити блокування податкових накладних на експорт: найгірші схеми фіскалів повертаються

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні хочуть запровадити блокування податкових накладних на експорт: найгірші схеми фіскалів повертаються
Податківцям та митникам можуть повернути повноваження, завдяки яким вони тиснули на бізнес.

Парламент готує до другого читання законопроєкти, що регулюють експорт зерна (законопроєкти №10168-2 і 10169-2). Про те, як не перетворити рішення проблем АПК на точкове гасіння пожеж, а розпочати цивілізований і конструктивний діалог зі своїми основними постачальниками валюти — агроекспортерами, говорить Юлія Самаєва у статті «Якщо навіть білий експортер опирається цивілізаційним змінам, пиши пропало».

У Європі не підтримують таких заходів контролю при експорті зернових та олійних, які можуть з'явитися у національному законодавстві:

  • надання повноваження податковим органам блокувати експорт шляхом блокування податкових накладних на експорт у разі підозри його фіктивності;
  • заборона змішування пшениці для досягнення інших експортних специфікацій;
  • встановлення раз на місяць мінімально допустимих експортних цін.

У квітні експорт українського зерна за обсягами вдвічі перевищив минулорічний показник. Але у зовнішній торгівлі пожвавлення «в штуках» не свідчить про розв’язання всіх наших проблем «у грошах». Ще наприкінці лютого НБУ, аби стимулювати повернення в Україну валютної виручки, уточнював валютні обмеження.

Мотиви зрозумілі — експорт є важливим джерелом надходжень в країну валюти, від якої напряму залежить стабільність і валютного ринку, і обмінного курсу. А за даними НБУ, з початку повномасштабного вторгнення в країну не повернулося близько 8 млрд дол. виручки.

Раніше ми писали про те, що що міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Гетьман заявив, що до кінця тижня конфлікт між Польщею та Україною щодо агропоставок може завершитись. Адже сторони дуже просунулись у питанні регуляції ринків та планується підписання угоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі