В Україні будуть перевіряти сумнівні лікарняні

Поділитися
В Україні будуть перевіряти сумнівні лікарняні © freepik.com
Кабмін уповноважив на це Пенсійний фонд. Перевірки здійснюватимуться автоматизовано, а отже хворий про це може навіть не дізнатися.

Кабінет міністрів затвердив порядок перевірки лікарняних листків органами Пенсійного фонду України.  Порядок таких перевірок Кабмін затвердив постановою від 3 березня 2023 року № 185, яка вже опублікована в «Урядовому кур’єрі», а отже, набрала чинності.

"Метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за обґрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності та медичних висновків", - йдеться в постанові.

Постаною затверджено, що:

  • листки непрацездатності перевірятимуть уповноважені посадові особи територіального органу ПФУ та/або уповноважені лікарі;
  • медичні висновки перевірятимуть лише уповноважені лікарні.

Для перевірок буде створено перелік уповноважених лікарів. Такий перелік щороку затверджуватиметься правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Національною службою здоров'я України. Інформація про лікарів оприлюднюватиметься у формі відкритих даних.

При цьому Кабмін передбачив, що уповноважені на перевірки лікарі будуть віддалені від регіонів, за яким здійснюватимуть нагляд. Уповноважений лікар не зможе перевіряти листки непрацездатності та медичні висновки в тому ж регіоні, в якому він провадить свою професійну діяльність.

Моніторинг відомостей проводитиметься автоматизовано через електронну систему охорони здоров’я на підставі відомостей:

  • інформації в Реєстрі медичних записів,
  • записів про направлення
  • рецептів, на підставі яких було сформовано відповідні медичні висновки.

Кабмін також визначив випадки, в яких лікарняні будуть піддані перевірці:

  • виявлення невідповідностей шляхом проведення ризик-орієнтованого моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Пенсійного фонду України;
  • повідомлень від НСЗУ про виявлення невідповідностей та/або застережень до даних, що містяться в медичному висновку за результатами здійснення заходів з верифікації даних в електронній системі охорони здоров’я;
  • звернень страхувальника (роботодавця);
  • звернень застрахованої особи щодо обґрунтованості виданого їй листка непрацездатності;
  • запитів правоохоронних органів та рішень суду.

Нагадаємо, статтею 27 Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зазначається, що перевірка листків непрацездатності проводиться особами, уповноваженими правлінням ПФУ на проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. А порядок здійснення перевірок затверджується Кабінетом Міністрів України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі