Нова програма з МВФ не містить нових вимог України щодо структурних реформ, але в ньому є напрямки, які потрібні в першу чергу самій Україні. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив прем'єр Денис Шмигаль, передає прес-служба уряду.
"У МВФ з розумінням поставилися до кризової ситуації і до пропозиції України збільшити розмір першого траншу", - зазначив Шмигаль і додав, що кошти МВФ підуть безпосередньо в державний бюджет України.
За його словами, меморандум з МВФ не містить нових вимог для України щодо впровадження структурних реформ, зате в ньому є напрямки, які потрібні в першу чергу самій Україні.
"Вони досить прості, але важливі для України. Це боротьба з корупцією, це збалансована політика в бюджетній сфері. Україна, як держава, зацікавлені у впровадженні цих змін", - пояснив він.
Шмигаль також підкреслив, що в угоді з МВФ немає "ніяких вимог до зміни пенсійного віку".
У той же час в тарифах на опалення закладений фіксований тариф на газ у розмірі більш ніж 6,5 тис грн за тисячу кубометрів, а ринкова ціна на газ вдвічі менше.
"Щоб українці в наступному сезоні не переплачували за опалення, ціна на газ для населення повинна спочатку бути ринковою, оскільки за фактом сьогодні ринкова ціна газу становить 3200 грн за тисячу кубометрів", - заявив прем'єр.
"За цим траншем МВФ Україна очікує також коштів від Світового банку у розмірі 1 млрд доларів, четвертого і п'ятого пакетів макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 1,2 млрд і 500 млн євро відповідно, які прив'язані до угоди з МВФ.
Ми зараз з першим траншем МВФ отримуємо по факту в бюджет понад 3 млрд доларів в еквіваленті. Це забезпечить нашу стабільність і дасть нам рівно пройти період коронакризы", - сказав він.
Нагадаємо, що Рада директорів МВФ пізно ввечері 9 червня схвалив за підсумками засідання надання Україні кредиту в розмірі $ 5 млрд на 1,5 року.
Україна і МВФ припинили переговори за програмою розширеного фінансування EFF і перейшли до обговорення 18-місячної програми standby. Програма EFF була попередньо узгоджена і передбачала надання Україні 8 млрд доларів упродовж трьох років в обмін на структурні реформи. Програма standby розрахована на 18 місяців, за які Україна може отримати 5 млрд доларів кредитних коштів кількома траншами. Рішення по кожному траншу буде узгоджуватися окремо.
Також детально про домовленості з МВФ та здатності їх виконати можна прочитати в статті Марії Ропко "Що Україна МВФ наобіцяла" для ZN.UA.