В США незадоволені повільними темпами надання фінансової допомоги Україні з боку ЄС — The Washington Post

Поділитися
В США незадоволені повільними темпами надання фінансової допомоги Україні з боку ЄС — The Washington Post © Андрій Товстиженко, DT.UA
На думку американської влади, Євросоюз повинен пришвидшити надання обіцяних коштів Україні, а також збільшити їхній обсяг.

В умовах війни економіка України потерпає від серйозних збитків і потребує вливань ззовні. З усіх союзників США надає Києву найпотужнішу фінансову підтримку, але її замало. У Вашингтоні не задоволені повільними темпами фінансових надходжень в Україну від країн Євросоюзу, які не дотримуються зроблених раніше обіцянок. В Мінфіні США тиснуть на європейських партнерів, що породжує напруженість між сторонами, пише The Washington Post.

За інформацією джерела, протягом останнього тижня під час зустрічей світових фінансових лідерів у Вашингтоні міністр фінансів США Джанет Єллен закликала своїх міжнародних колег прискорити як швидкість, так і кількість фінансових надходжень до України. Єллен підтримали Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Денис Шмигаль, які віртуально виступили на зустрічі вищих фінансових чиновників Світового банку в середу.

Єллен також підняла це питання в МВФ на приватній зустрічі з виконавчим віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом і єврокомісаром з економіки Паоло Джентілоні, а потім ще раз на наступній зустрічі міністрів фінансів всіх членів ЄС.

У Washington Post зазначають, що міжнародної допомоги, яку Україна отримала на даний момент, виявилося недостатньо, щоб заповнити економічну прірву. 12 жовтня Володимир Зеленський заявив, що лише для потреб бюджету на наступний рік Україні потрібно екстреної економічної допомоги від Заходу на суму 38 мільярдів доларів. Ця цифра не включає додаткові 350 мільярдів доларів, які, за оцінками Світового банку, знадобляться для довгострокової реконструкції України після закінчення війни. Сполучені Штати вже виділили 8,5 мільярда доларів на економічну допомогу та виділять ще 4,5 мільярда доларів до кінця року. Європейський Союз, за словами офіційних осіб США, пообіцяв виділити 11 мільярдів євро, але видав лише близько 3 мільярдів у вигляді позик.

«Ми закликаємо наших партнерів і союзників приєднатися до нас, швидко виплативши свої зобов’язання перед Україною та активізувавши зусилля — як для того, щоб допомогти Україні продовжувати надавати основні державні послуги, так і для того, щоб допомогти Україні розпочати будівництво та відновлення», — звернулася Єллен до партнерів з ЄС.

Раніше повідомлялося, що вперше головою Ради керуючих Світового банку та МВФ обрано міністра фінансів України.

Заяви Заходу та кроки української влади демонструють, що нині розгортаються кілька варіантів сценаріїв подальшої підтримки України. Якими вони можуть бути, аналізує Мартина Богуславець у тексті «Хід Зеленського: сценарії великого відновлення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі