В державному "Ощадбанку" прокоментували інформацію про розслідуванні НАБУ можливого розкрадання главою банку. Жодній посадовій особі "Ощадбанку", у тому числі голові правління Андрію Пишному, звинувачень в рамках кримінального провадження не пред'являлося.
"Обставини справи стосуються договірних відносин між "Ощадбанком" і його клієнтом - дружиною колишнього українського чиновника, яка має депозитні вклади в "Ощадбанку". Оприлюднити сумно відоме прізвище клієнтки нам забороняє банківська таємниця. Ці кошти арештовані в рамках кримінальних проваджень, порушених правоохоронними органами по відношенню до осіб з оточення колишнього президента України В. Януковича", - йдеться в повідомленні прес-служби фінустанови.
Наголошується, що в "Ощадбанку" з червня 2014 року за рішенням уповноваженого колегіального органу встановлена нульова ставка для всіх без винятку заарештованих вкладів з повідомленням про це вкладників у відповідності з умовами депозитних договорів. Таке рішення відповідає банківській практиці в Україні.
Однак у 2017 році клієнтка банку подала через своїх адвокатів цивільний позов до суду про зобов'язання банку нарахувати відсотки за заарештованими правоохоронними органами строковими вкладами. Судом першої інстанції прийнято рішення про відмову в задоволенні цивільних позовів клієнта до "Ощадбанку". Зараз справа переглядається апеляційним судом.
Тим не менше, після відмови суду в задоволенні цивільних позовів для затягування судового процесу і тиску з метою задоволення своїх вимог адвокат клієнтки звернувся в НАБУ із заявою про скоєння кримінального злочину посадовими особами "Ощадбанку" у вигляді присвоєння та розтрати майна зазначеного вище фізичної особи, на яке накладено арешт. Детектив НАБУ, бачачи відсутність складу злочину, відмовив у порушенні кримінального провадження та внесення заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дії детектива НАБУ були оскаржені адвокатами клієнта і, враховуючи судову практику, що склалася щодо обов'язку правоохоронних органів внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування процедурно, за фактом самого повідомлення, суд зобов'язав уповноважених осіб НАБУ внести відомості до ЄРДР про можливе скоєння кримінального злочину.
"На сьогодні детективом НАБУ здійснюється перевірка викладених у заяві адвокатів клієнта обставин. Наголошуємо, НАБУ відкрило справу за фактом, що свідчить про відсутність будь-яких підстав для притягнення посадових осіб банку до кримінальної відповідальності", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, 23 жовтня детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру десяти посадовим особам АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив", яких підозрюють у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. США державного банку. Зокрема, серед затриманих син депутата Березкіна Максим.
Також САП підготувала та передала в Генпрокуратуру подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України Станіслава Березкіна, який фігурує як організатор злочинної схеми.
Як зазначають слідчі, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи компаній "Креатив", будучи в змові з високопоставленими службовцями державного банку, підробили необхідні документи, за якими отримали кредит в розмірі $ 20 мільйонів нібито для "купівлі насіння соняшнику".
Отримавши кредит, власники "Креатива" вивели державні гроші на рахунки компаній- "прокладок", зареєстрованих в Белізі і Швейцарії, після чого за рахунок цих грошей оплатили покупку корпоративних прав компаній, які мають цінних нерухомим майном.