Чотири представника Організації країн-експортерів нафти заявили, що ОПЕК поки не планує проведення у лютому позачергової зустрічі картелю, пише агентство Bloomberg.
Про те, що поки рішення про скликання сесії ОПЕК не приймалося, повідомляє з посиланням на ще одного неназваного представника однієї з країн-членів і The Wall Street Journal.
На користь проведення позачергової зустрічі для обговорення ситуації на ринку раніше висловлювалися Венесуела і Нігерія, найбільш сильно постраждали від зниження цін.
Глава Міненерго РФ Олександр Новак в четвер також заявив про можливість проведення у лютому позачергової конференції ОПЕК, на яку можуть бути запрошені незалежні виробники і в якій готова буде взяти участь Росія.
Саудівська Аравія на попередніх зустрічах ОПЕК пропонувала добувним країнам знизити видобуток нафти на 5%, повідомив він журналістам. "Це як раз і предмет обговорення", - сказав міністр. За словами Новака, у Міненерго поки немає розрахунків, наскільки може бути скорочено видобуток нафти в Росії.
Саудівська Аравія не пропонувала добувним країнам скоротити здобичі нафти на 5%, передало тим часом агентство Bloomberg з посиланням на представника ОПЕК, знайомого з політикою країни. У той же час, за його словами, Саудівська Аравія відкрита для взаємодії та кооперації з усіма для стабілізації ситуації на світовому ринку нафти.
Раніше Ер-Ріяд давав зрозуміти, що готовий буде піти на зниження квот ОПЕК, тільки якщо на зниження видобутку підуть і інші видобувні країни.
Ціни на нафту продовжують йти вгору в п'ятницю на оптимізмі, пов'язаний з можливою координацією дій нафтовидобувних країн щодо стабілізації ринку. Котирування березневих ф'ючерсів на марку Brent на лондонській біржі ICE Futures виросли до $ 34,31 за барель. Ціни контрактів на марку WTI на березень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилися до $ 33,63 за барель.
На частку ОПЕК припадає близько 40% світового видобутку нафти. На початку січня стало відомо про те, що ОПЕК може зібратися на екстрене засідання через обвал цін на нафту. Ряд міністрів країн-учасниць зізнавалися в тому, що жодна з країн ОПЕК, включаючи Саудівську Аравію, не рада падіння цін на нафту після грудневого засіданняя організації.
У той же час повідомлялося про те, що Саудівська Аравія не буде знижувати виробництво нафти через "ірраціональну" ціну на неї.