Представники ОПЕК не виключили, що нафта може подешевшати до $ 30-35 за барель з-за слабкого сезонного попиту після закінчення зими і зростання сировинних запасів.
Як повідомляє Reuters, на нараді у Відні представник однієї з нафтовидобувних країн Перської затоки заявив, що низькі ціни впливають на інвестиції в ряд компаній, зайнятих видобутком сланцевої нафти. У довгостроковому періоді це вплине на обсяг нафтовидобутку.
"Ціни стабілізуються приблизно від $ 40 до $ 45, але світова економіка не надто міцна, а запаси нафти занадто великі", - зазначив учасник наради.
Інше джерело вказав на "обнадійливі фактори" для нафтових цін - зокрема, деяке скорочення видобутку в США і Канаді. На його думку, рішення ОПЕК про збереження колишнього рівня видобутку в листопаді було правильним, і, хоча виявилося для деяких болючим, в результаті довело свою ефективність.
Разом з тим, на нараді не обговорюється політика щодо обсягів нафтовидобутку. Рішення про це приймається на рівні міністрів, які зберуться для цієї мети не раніше 5 червня.
Раніше в керівництві ОПЕК заявляли, що ціни на нафту досягли максимально низького рівня. В кінці січня генеральний секретар ОПЕК Абдалла аль-Бадрі висловив думку, що за відсутності інвестицій у видобуток через три-чотири роки настане дефіцит нафти, і вона подорожчає до $ 200 за барель.