В ООН готуються до «значного зростання» експорту українського зерна

Поділитися
В ООН готуються до «значного зростання» експорту українського зерна © Agronews
Експорт може зрости до 2-5 мільйонів тонн на місяць.

Організація Об'єднаних Націй, яка спостерігає за виконанням «стамбульської угоди» щодо вивезення українського зерна, очікує на «значне зростання» кількості суден, які зацікавлені в зростанні такого експорту і мета 2-5 мільйонів тонн на місяць «є досяжною». Про це заявив тимчасовий координатор ООН у Спільному координаційному центрі в Стамбулі Фредерік Кенні, повідомляє Reuters.

"Ми очікуємо значного зростання кількості заявок на перевезення", - сказав він.

Очікується, що кількість кораблів, що прямують до українських портів, зросте, коли буде узгоджено продаж зерна.

"На початку наступного тижня ми проведемо комплексний огляд процедур, щоб побачити, що потрібно налаштувати та покращити", - сказав Кенні.

За його словами, поточним пріоритетом є звільнення причалів у трьох портах, на які поширюється угода – Одесі, Чорноморську та Південному – щоб нові судна могли заходити та завантажувати вантаж. Поки не було відправок пшениці, судна вирушають із кукурудзою, соєвими бобами, соняшниковою олією та шротом.

Кенні сказав, що власники суден виявили "надзвичайний інтерес" і що в Туреччині стоять на якорі кілька порожніх суден, які чекають на організацію продажу, щоб вони могли вирушити в Україну за вантажем.

В ООН наголосили, що експортна угода є комерційною, а не гуманітарною операцією. Також, за його словами, усі кораблі мають пройти перевірку, щоб розвіяти побоювання Росії щодо того, що вони можуть переправляти зброю в Україну.

Раніше повідомлялося, що з початку роботи «зернових коридорів» з України до семи країн світу було експортовано 370 тисяч тонн агропродукції. За цей час із наших портів вийшли 12 суден.

Україна та Росія підписали угоду, яка дозволила відновити вивезення українського зерна Чорним морем. Але, готуючи угоду, чи Київ не переступив «червоних ліній»? Чи будуть у безпеці українські причорноморські міста після розмінування портів та проходів у них? Чи готовий Кремль надати гарантії безпеки? Про деталі домовленостей читайте у статті Володимира Кіма   «Угода щодо зерна: чи не стане вона фатальною для України?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі