В.о. голови Енергоатома" з подачі Бойка став Микита Константинов, який очікував призначення майже рік

Поділитися
В.о. голови Енергоатома Микита Константинов © feg.org.ua
Голова Департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міненерго призначений в.о "Енергоатому".

Кабінет міністрів України звільнив від виконання обов'язків президента держпідприємства НАЕК "Енергоатом" Віссаріона Кіма і призначив на його місце Микиту Константинова, про призначення якого DT.UA писало ще в минулому році, відразу після скандального звільнення колишнього президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського у серпні 2012-го.

Відповідні кадрові рішення закріплені у розпорядженнях Кабміну від 12 червня 2013 року. Зокрема, постановою №392-р Кім звільнений від посади о.і. президента "Енергоатому", а постановою №393-р Константинов призначений новим виконуючим обов'язки.

"Призначити Константінова Микиту Ігоровича виконуючим обов'язки президента державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", - йдеться у документі.

Константинов, 1966 р.н., закінчив Обнінський інститут атомної енергетики за спеціальністю "Атомні електростанції і установки" та економічне відділення Школи африканських і східних студій Лондонського університету.

Константинов у 1994-2003 роках координував програми з ядерної безпеки та науково-технічного співробітництва представництва Європейської комісії в Україні, потім перейшов на роботу в Європейський банк реконструкції і розвитку, де у 2003-2006 роках був заступником керівника і керівником операцій ядерного відділення Фонду Північного виміру (Лондон).

У 2006 р. повернувся в Україну і по 2008 р. був першим віце-президентом з економічної політики та корпоративного розвитку НАЕК "Енергоатом". Потім у 2008-2010 рр. був директором з перспективного розвитку та інвестицій ПАТ "Київенерго".

З березня 2010 працював у Міненерговуглепромі, з травня 2011-го і до призначення в.о. "Енергоатому" очолював департамент стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Керівник "Енергоатому" під слідством і відсторонений від посади

Як відомо, в.о. президента "Енергоатому" Віссаріон Кім, який займав цю посаду з 20 серпня 2012 року згідно з розпорядженням Кабміну N575-р, 11 червня був звільнений за рішенням суду, йому пред'явлено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень (імовірно, під час його роботи на Південноукраїнській АЕС). Інформація про можливу відставку Кіма стала з'являтися у ЗМІ з початку цього року.

До призначення Константинова обов'язки голови "Енергоатому" тимчасово виконував перший віце-президент - технічний директор Олександр Шавлак.

Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" є оператором всіх діючих атомних електростанцій України. Відокремленими підрозділами НАЕК "Енергоатом" є чотири атомні станції - Запорізька, Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька, а також "Атомпроектінжиніринг", "Атомремонтсервіс", "Науково-технічний центр", "Аварійно-технічний центр", "Атоменергомаш", "Атомкомплект", "Донузлавська ВЕС", "Укренергоефективність", "Складське господарство" та "Управління справами".

За підсумками 2012 року підприємство отримало чистий збиток у розмірі 2,73 млрд грн проти чистого прибутку 2,38 млрд грн в 2011 році. !zn

Читайте також:

В Молдові оголошений у розшук екс-президент НАЕК "Енергоатом" Недашковський

Державний "Енергоатом" продовжує орендувати офіси за десятки мільйонів

Україна хоче будувати нові атомні реактори, щоб уникнути залежності від Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі