Кабінет міністрів України звільнив від виконання обов'язків президента держпідприємства НАЕК "Енергоатом" Віссаріона Кіма і призначив на його місце Микиту Константинова, про призначення якого DT.UA писало ще в минулому році, відразу після скандального звільнення колишнього президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського у серпні 2012-го.
Відповідні кадрові рішення закріплені у розпорядженнях Кабміну від 12 червня 2013 року. Зокрема, постановою №392-р Кім звільнений від посади о.і. президента "Енергоатому", а постановою №393-р Константинов призначений новим виконуючим обов'язки.
"Призначити Константінова Микиту Ігоровича виконуючим обов'язки президента державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", - йдеться у документі.
Константинов, 1966 р.н., закінчив Обнінський інститут атомної енергетики за спеціальністю "Атомні електростанції і установки" та економічне відділення Школи африканських і східних студій Лондонського університету.
Константинов у 1994-2003 роках координував програми з ядерної безпеки та науково-технічного співробітництва представництва Європейської комісії в Україні, потім перейшов на роботу в Європейський банк реконструкції і розвитку, де у 2003-2006 роках був заступником керівника і керівником операцій ядерного відділення Фонду Північного виміру (Лондон).
У 2006 р. повернувся в Україну і по 2008 р. був першим віце-президентом з економічної політики та корпоративного розвитку НАЕК "Енергоатом". Потім у 2008-2010 рр. був директором з перспективного розвитку та інвестицій ПАТ "Київенерго".
З березня 2010 працював у Міненерговуглепромі, з травня 2011-го і до призначення в.о. "Енергоатому" очолював департамент стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Керівник "Енергоатому" під слідством і відсторонений від посади
Як відомо, в.о. президента "Енергоатому" Віссаріон Кім, який займав цю посаду з 20 серпня 2012 року згідно з розпорядженням Кабміну N575-р, 11 червня був звільнений за рішенням суду, йому пред'явлено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень (імовірно, під час його роботи на Південноукраїнській АЕС). Інформація про можливу відставку Кіма стала з'являтися у ЗМІ з початку цього року.
До призначення Константинова обов'язки голови "Енергоатому" тимчасово виконував перший віце-президент - технічний директор Олександр Шавлак.
Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" є оператором всіх діючих атомних електростанцій України. Відокремленими підрозділами НАЕК "Енергоатом" є чотири атомні станції - Запорізька, Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька, а також "Атомпроектінжиніринг", "Атомремонтсервіс", "Науково-технічний центр", "Аварійно-технічний центр", "Атоменергомаш", "Атомкомплект", "Донузлавська ВЕС", "Укренергоефективність", "Складське господарство" та "Управління справами".
За підсумками 2012 року підприємство отримало чистий збиток у розмірі 2,73 млрд грн проти чистого прибутку 2,38 млрд грн в 2011 році. !zn
Читайте також:
В Молдові оголошений у розшук екс-президент НАЕК "Енергоатом" Недашковський
Державний "Енергоатом" продовжує орендувати офіси за десятки мільйонів
Україна хоче будувати нові атомні реактори, щоб уникнути залежності від Росії