В НБУ розповіли про кредитування: чим цікавилося населення і що отримає бізнес

Поділитися
Попит на іпотеку зменшиться, на споживчі позики – не зміниться, а ось валютні, кредитні і операційні ризики зростуть.

В Україні зріс рівень схвалення банками для усіх типів корпоративних кредитів, найбільше – для малих та середніх підприємств (МСП), повідомили на сайті Національного банку України. За результатами щоквартального опитування банків більшість респондентів очікує на зростання кредитування підприємств та населення в наступні 12 місяців.

«Валютний, кредитний та операційний ризики зросли в четвертому кварталі 2023 року і надалі посиляться», - зазначили респонденти.

Попит на корпоративні кредити у четвертому кварталі відновлювався, як і впродовж 2023 року. Вперше за останні п’ять кварталів попит великих підприємств зріс помітніше, ніж попит на позики МСП. Попит на іпотеку знизився, що перервало тенденцію його річного зростання. Переважно це зазначали великі банки. Попит на споживчі позики не змінився.

Респонденти прогнозують подальше зростання попиту на позики бізнесу в першому кварталі 2024 року. Найбільше – на гривневі та короткострокові кредити, позики великим компаніям.

В НБУ очікують, що попит на іпотеку зменшиться, а на споживчі позики – не зміниться.

Банки пом’якшили кредитні стандарти для МСП, водночас посилили для бізнесу загалом під тиском гірших очікувань розвитку окремих галузей або підприємств, стосовно обмінного курсу та потреби в капіталі. У першому кварталі банки очікують пом’якшення стандартів для МСП, натомість за валютними та довгостроковими позиками вони посиляться. Кредитні стандарти для іпотеки в четвертому кварталі вперше за рік не пом’якшилися, а залишилися незмінними. Водночас фінустанови надалі пом’якшували стандарти для споживчих позик та очікують цього й надалі. При цьому банки прогнозують зниження якості кредитного портфеля.

Раніше ми писали про те, кредитний портфель українських банків за 2023 рік зменшився на 7,6 млрд грн або на 1% від їх загального обсягу внаслідок наджорсткої монетарної політики і високих кредитних ризиків. За даними МВФ, у листопаді 2023 року зобов’язання позичальників за субсидованими державою кредитами становили 13% від загальних кредитних зобов’язань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі