В Нацбанку спрогнозували, як буде переглядатися держбюджет у поточному році

Поділитися
В НБУ вважають, що держбюджет базується на реалістичних показниках.  

У держбюджеті на поточний рік закладено досить реалістичні показники, тому він потребуватиме перегляду, але набагато рідше, ніж держбюджет-2023. Про це в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

За його словами, військові видатки в бюджеті на 2024 рік закладено на досить значному рівні, а їх зменшення порівняно з видатками 2023 року радше пов'язане з тим, що їх розкидано за декількома статтями.

"Тому я думаю, що цього року бюджет від самого початку, особливо в контексті військових видатків, закладений досить реалістично, і його потрібно буде переглядати набагато рідше та менш суттєво, порівняно з бюджетом 2023 року", - сказав Ніколайчук.

У випадку прояву негативних чинників для державного бюджету-2024, як розширення його дефіциту або скорочення фінансової допомоги від партнерів, ситуацію варто регулювати за допомогою фіскальних інструментів, а не монетарного фінансування, адже це є більш соціально справедливо і зберігає керованість економікою.

"...насамперед мають бути використані фіскальні інструменти, які дають змогу зробити таку корекцію (для збалансування держбюджету - ІФ-У) набагато зрозумілішою, прогнозованішою і прийнятнішою для суспільства", - вважає топменеджер регулятора.

Він додав, що корекція шляхом ослаблення монетарної політики, з емісійним фінансуванням матиме суттєві негативні соціальні ефекти, що, у свою чергу, може серйозно підірвати обороноздатність і потенціал економіки.

"Недарма в Меморандумі з МВФ монетарне фінансування передбачено як останній захід реакції на реалізацію ризиків, коли всі інші можливості вичерпано", - наголосив він.

Повідомлялось, що в умовах ризику скорочення міжнародної підтримки, за рахунок якої фінансується високий зовнішньоторговельний дефіцит, доцільно розглянути можливості обмеження некритичного імпорту, зокрема за рахунок фіскальних важелів. Отже Нацбанк пропонує ввести нові податки на імпорт. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі