В МВФ спрогнозували, коли в Україні дефіцит електроенергії буде ліквідовано

Поділитися
Для подолання дефіциту електроенергії необхідно півтора роки.

Дефіцит електроенергії в Україні зберігатиметься впродовж поточного та наступного років. Про ліквідацію можна буде говорити на початку 2026 року. Ситуація зміниться через низку факторів: завдяки збільшенню імпорту, відновленню атомної енергетики та підвищенню тарифів для домогосподарств.  Про це йдеться у меморандумі МВФ з Україною за підсумками четвертого перегляду кредитної програми.

Зазначається, що імпорт енергії з європейської мережі ENTSO-E наразі обмежений 1,7 ГВт у звичайний час із додатковими 0,3 ГВт для покриття аварійних дефіцитів, і тому не може повністю покривають втрачену ємність. Різке збільшення імпорту електроенергії з ЄС є малоймовірним, адже, крім іншого, є певні обмеження інфраструктури в сусідніх країнах.

В МВФ зазначають, що за останніми ринковими оцінками, зокрема персонал оцінює середній дефіцит енергії на 2024 рік приблизно в 10%, який поступово знижуватиметься протягом 2025 року, та буде ліквідовано до початку 2026 року. Крім того, критично важливе енергозабезпечення атомних електростанцій (АЕС) також буде допомогти закрити дефіцит енергії.

"Більше того, підвищення тарифів для населення в середньому на 60% з 1 червня також має стимулювати зміни у структурі споживання та забезпечити додаткові доходи енергетичним компаніям", - зазначається в повідомленні.

Повідомлялось, що Україна отримає 2,2 млрд доларів від МВФ у рамках програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Відповідне рішення схвалила Рада директорів Фонду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі