Рішення щодо Ukraine Facility – це не тільки про фінансову допомогу, а й про довіру до нашої країни як партнера та європейського майбутнього нашої держави. Таку заяву зробив міністр фінансів України Сергій Марченко, привітавши рішення лідерів країн-членів Європейського Союзу політично погодити інструмент підтримки Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.
«Сьогоднішнє рішення Європейської Ради дозволить підтримати досягнуту стабільність у фінансовій та економічній сферах та стимулюватиме пришвидшення відновлення України», — зазначив Сергій Марченко.
В Мінфіні зазначили, що кошти у рамках інструменту направлять на підтримку державного бюджету та реалізацію проектів з відновлення країни. Надважливим є те, що чотирирічна програма дозволить уряду планувати та управляти державними фінансами у середньостроковій перспективі. Програма передбачає системне та прогнозоване фінансування за результатом виконання узгоджених сторонами умов.
В міністерстві підкреслили, що Ukraine Facility передбачає 15 ключових напрямів реформування, що сприятиме переходу до зеленої, цифрової та інклюзивної економіки, яка узгоджуватиметься з правилами та стандартами ЄС.
В Мінфіні додали, що інструмент має затвердити Европарламент та Рада Європейського Союзу, пряма бюджетна підтримка якого від початку повномасштабної війни сягнула 26 млрд євро.
Раніше POLITICO повідомляло, що після спроб м'якого підходу до прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який блокував погодження цього пакету допомоги, європейські дипломати почали натякати на «ядерний варіант» – виключення Будапешта з процесу голосування в ЄС. Вони вважають немислимим, що Орбан ставив під загрозу безпеку України своєю позицією. За даними Financial Times, Євросоюз навіть був готовий саботувати економіку Угорщини, якби Будапешт заблокував допомогу Україні на саміті цього тижня.