В МЕРТ оцінили внутрішні та зовнішні ризики для економіки України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В МЕРТ оцінили внутрішні та зовнішні ризики для економіки України
Серед внутрішніх ризиків перше місце займає ризик "недостатньо швидкого проведення реформ".

Найбільшими внутрішніми ризиками для економіки України на 2018-2021 роки будуть: недостатньо швидке проведення реформ, недостатнє кредитування банками, дефіцит енергоресурсів та трудова міграція. Про це йдеться у квітневому Консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Серед ключових зовнішніх ризиків для економіки МЕРТ відзначає посилення гібридних загроз національній безпеці, дефіцит зовнішнього фінансування, недоотримання запланованого фінансування від МВФ та перепони у зовнішній торгівлі.

Оцінка ризиків здійснювалася за критеріями ймовірності реалізації конкретного ризику та його впливу на економіку України. На основі цих критеріїв обраховувалася інтегральна оцінка ризику (максимально можливе значення - 16).

Результати цього року демонструють тенденцію до загострення як внутрішніх так і зовнішніх ризиків для економіки у порівнянні із попередніми роками.

Цікаво, що серед внутрішніх ризиків незмінно, починаючи з квітня 2016 року, перше місце займає ризик "недостатньо швидкого проведення реформ". Водночас вперше у консенсус-прогнозі з'явився ризик "загострення ситуації з трудовою діяльністю" і одразу отримав одну із найвищих інтегральних оцінок - 11.

Серед основних зовнішніх ризиків більшість має фінансову складову: дефіцит зовнішнього фінансування та звуженні доступу до міжнародних ринків капіталу (10), неотримання запланованого фінансування від МВФ (9), згортання іноземними компаніями інвестиційних планів або перенесення термінів їх реалізації на майбутній період у зв'язку з макроекономічною невизначеністю (9). І упродовж 2019-2021 років ці ризики також матимуть значний вплив на економіку. Крім того посилився вплив ризику "повільне відновлення розвитку світової економіки та збереження низьких цін на світових сировинних ринках", що наразі має оцінку - 9.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі

Повідомлялось, що Кабмін розробив проект постанови про основні напрями бюджетної політики на 2019-2021 роки (бюджетну декларацію).

Вчора Міжнародний валютний фонд (МВФ) поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України на 2018-2022 роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі