Як повидомляє Deutsche Welle, його учасниками стали 57 країн. Серед них найбільшими акціонерами стали Китай, Індія, Росія і Німеччина. Всього статутний капітал АБІІ складає 100 мільярдів доларів. Китаю належить найбльший портфель в новому банку – 20,06%. Це дозволяє йому накладати вето на рішення установи. Частка Індії становить 7,5%, Росії – 5,9%, а Німеччини – 4,1%.
Також учасниками банку стали такі європейські країни, як Франція, Іспанія, Польща і Великобританія. В цей же час, Японія відмовилася брати участь у створенні банку. Критики неодноразового говорили про те, що АБІІ має на меті стати заміною Всесвітнього банку і Азіатського банку розвитку. Але європейські учасники запевняють, що новостворена фінустанова лише доповнить вже існуючих для того, щоб забезпечити потреби в фінансуванні інфраструктурних проектів у Азії.
Головою АБІІ швидше за все стане колишній міністр фінансів Китаю Цзінь Ліцюнь. А сам банк запрацює наприкінці 2015 року. Раніше видання Washington Post писало, що Китай має намір змінити світовий економічний порядок. Одним з інструментів нарощування економічного впливу КНР у світі є заснований Китаєм Азіатський банк інфраструктурних інвестицій. Хоч США і відмовилися брати участь в даній організації, але більшість союзників Вашингтона приєдналися до Азіатського банку.