Загальні збитки довкіллю внаслідок російської агресії сьогодні складають понад 2 трлн гривень, або 55,6 млрд євро. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль з посиланням на дані від Міндовкілля.
Зокрема, збитки із забруднення земель складає 980 млрд грн, водойм — 60 млрд грн.
«Теракт Росії на Каховській греблі став наймасштабнішим актом екоциду за останні 70 років. За даними Міндовкілля, загальні збитки лише від цього теракту перевищують 146 млрд грн (3,8 млрд євро). Без води опинилися зрошувальні системи сільгоспугідь, на яких вирощувалося близько 2 млн тонн зерна на рік. Це 70% від експортованого Україною зерна до Африки у 2022 році», — сказав Шмигаль, інформує пресслужба уряду.
За його словами, потенційно замінованими вважаються понад 174 тисячі квадратних кілометрів території України. Понад 3 млн га лісу уражено війною. Він підкреслив важливість компенсації збитків за рахунок конфіскованих російських активів.
Україна продовжує обраховувати та верифікувати збитки, завдані довкіллю війною. Для цього створена окрема міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни в межах Формули миру.
Першим результатом цієї групи, на його думку, має стати проект екологічного договору, що створить умови для надійного захисту довкілля, припинення екоциду та виплати репарацій.
Зважаючи на планетарну цінність українських чорноземів для продукування агропродовольства, ця війна уже спровокувала глобальну продовольчу кризу. І не лише… Докладніше читайте в статті Ольги Попової "Не допустити екологічнго "відступу".