В Кабміні оголосили масовий розпродаж з 1 вересня державної власності: в переліку елеватори та комбінати хлібопродуктів

Поділитися
В Кабміні оголосили масовий розпродаж з 1 вересня державної власності: в переліку елеватори та комбінати хлібопродуктів © unsplash/nicubarbaros
Як випливає із затвердження Кабміну, державні елеватори чомусь використовуються неефективно, у той час як у приватних операторів відчувається їхній дефіцит. 

З 1 вересня в Україні має масово стартувати приватизація. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час селекторної наради з керівниками областей, повідомляє "Урядовий портал".

«Президент України поставив завдання запустити приватизацію з вересня. Для цього Верховною Радою прийнято відповідне законодавство, Урядом розроблені всі підзаконні нормативні акти. Маємо зробити цей процес максимально швидким», — зазначив очільник Уряду.

Зокрема, за словами Шмигаля, на початку вересня будуть оголошені аукціони на продаж  елеваторів та комбінатів хлібопродуктів. 

"Приватизація також дасть можливість розширити виробництво для аграріїв. У Міністерстві економіки повідомили, що на початку вересня, згідно з графіком, будуть оголошені аукціони на елеваторні потужності й на комбінати хлібопродуктів. Оператори ринку, які бачать дефіцит потужностей, зможуть взяти участь у цих конкурсах", - повідомив Шмигаль.

За словами глави уряду, на продаж підуть об'єкти, які використовуються неефективно.

«Мала приватизація, особливо в регіонах, де люди в селах і містечках знають об’єкти, які роками стоять і неефективно використовуються, покликана дати можливість викупити ці приміщення за справедливу ціну та розпочати роботу», — наголосив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив перелік 420-ти державних підприємств, які будуть передані до управління Фонду держмайна для подальшої приватизації або для ліквідації. І запевняє, що є черга бажаючих.

Депутати запропонували зміни до законодавства про приватизацію державного та комунального майна: на період воєнного стану скасовуються прозорість покупців, оцінка майна та його інвентаризація й навіть дозвіл АМКУ. Складається враження, що ці зміни лобіюють самі монополісти. Читайте про це в матеріалі члена Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC) Людмили Сімонової - "Новітній «дерибан»? Навіщо це народу?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі