В Європі замислились над санкціями на російський алюміній

Поділитися
Однак на російський «Русал» санкції радять не поширювати.

Європейська група алюмінієвої промисловості European Aluminum розглядає можливість лобіювання санкцій Європейського Союзу щодо російського алюмінію, але буде проти того, щоб вони стосувались найбільшого в країні виробника «Русал». Про це пише Reuters із посиланням на документ, розісланий членам групи.

Глава торгової групи European Aluminium заявив, що вона підготувала внутрішній меморандум з метою планування і не має інформації про будь-які вже узгоджені санкції ЄС. Європейська комісія відмовилась від коментарів.

У документі, датованому липнем 2023 року, з яким ознайомилось видання, йдеться, що члени European Aluminum обговорювали можливість «активно закликати ЄС до санкцій щодо російського алюмінію».

Але, водночас, у меморандумі наголошується, що масштаби діяльності «Русал» роблять санкції проти цієї компанії проблематичними.

«Тому European Aluminum рекомендує уникати націлювання санкцій ЄС на «Русал» як на компанію», — заявили в асоціації.

«Русал», торік виробив чотири мільйони метричних тонн первинного алюмінію, що становить близько 6% світових поставок.

У документі зазначаєтья, що «Русал» також володіє ірландським Aughinish, найбільшим в ЄС заводом з переробки глинозему, а також заводом Kubal у Швеції.

Орієнтовна ціна алюмінію на Лондонській біржі металів підвищилася на 0,2% до 2282,50 доларів за метричну тонн. Загалом цього року вартість знизилась на 4%.

Американська торгова група Aluminum Association заявила, що спостерігала за агресією Росії в Україні зі «зростаючою тривогою» і підтримувала зв’язок з European Aluminium.

Промисловість підтримує будь-які зусилля уряду США та союзників щодо подолання триваючої кризи, «включаючи нові мита на імпорт алюмінію з Росії, оголошені на початку цього року», — йдеться в заяві.

На частку Росії припадає менше 3% імпорту алюмінію США.

ЄС поки що обмежив імпорт лише незначної кількості конкретних виробів з алюмінію з Росії: алюмінієвих плит, листів або смуг товщиною понад 0,2 мм.

Останній пакет санкцій був ухвалений у червні  і найближчим часом активного обговорення іншого пакету не очікується.

У лютому Сполучені Штати оголосили про плани запровадити 200% мито на алюміній і його похідні, вироблені в Росії, а в травні Британія опублікувала плани заборонити імпорт російського алюмінію разом з алмазами, міддю та нікелем.

«Наші члени попросили нас розглянути це питання, і це суто внутрішня справа. Наскільки мені відомо, на даному етапі у Комісії немає жодних конкретних планів щодо нових санкцій», —  сказав Reuters генеральний директор European Aluminum Пол Восс. 

У документі йдеться, що залежність ЄС від російського алюмінію з 2018 року знизилася після запровадження Сполученими Штатами масштабних санкцій проти «Русала», які заморозили основну частину експорту компанії, а також паралізували глобальні ланцюжки поставок.

Минулого року російські алюмінієві злитки становили 12% імпорту в ЄС, порівняно з 25% у 2018 році.

У зв’язку з повсюдними проблемами алюмінієвої промисловості внаслідок санкцій США 2018 року, у 2019 Вашингтон скасував їх.

Якщо ЄС запровадить санкції проти Росії, він також мусить переконатися, що Росія не обходитиме їх за допомогою третіх країн, йдеться у документі.

Особливу увагу слід приділити Туреччині та Китаю. Деякі аналітики розглядають їх в якості поточних та потенційних альтернативних напрямків для російського металу.

Промислова група заявила, що для будь-яких санкцій знадобиться «адекватний перехідний період», щоб можна було знайти альтернативні джерела.

Восени минулого року компанія Norsk Hydro ASA, яка володіє найбільшим у Європі заводом з виробництва первинного алюмінію, закликала до введення санкцій проти російських металів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі