В яких банках погіршилися справи з початку війни: три банки з ТОП-10 перебралися у хвіст рейтингу

Поділитися
В яких банках погіршилися справи з початку війни: три банки з ТОП-10 перебралися у хвіст рейтингу © Фото з відкритих джерел
З плюсовим балансом першість котрий місяць поспіль утримує Приватбанк.

У половини банків України з торішнього ТОП-10 суттєво погіршилась ситуація, а три з них наразі мають великі збитки і замикають рейтинг банків за прибутковістю. 

За тим, як українські банки переживають війну, можна слідкувати на сторінці  "Прибутковість української банковської системи". Сервіс створила платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот  на основі даних НБУ.

Згідно відкритих даних, на сьогодні з 67 банків в Україні майже третина — 21 банк — завершили період зі збитками у 19 млрд грн. Важливо, що з серпня відсоток збиткових банків скоротився з 38% до 31%.

Загальний прибуток банків з "плюсовим" балансом за 10 місяців склав 30 млрд грн.

Частка державних банків у загальному прибутку — найбільша. За рік їх відсоток збільшився з 51% до 62,4%. Відповідно, частки банків з іноземним капіталом скоротилися з 31% до 26,1%, а банків із приватним капіталом - з 18% до 11,6% у 2022 році.

Котрий місяць поспіль першість утримує Приватбанк — його прибуток складає більш ніж половину (59%) прибутку усіх банків з додатнім капіталом. Так, за 10 місяців Приватбанк заробив 17,8 млрд грн. Проте це все ще на 33% менше у порівнянні з відповідним періодом торік. 

У половини банків з торішнього ТОП-10 суттєво погіршилась ситуація. Так, три з них  — Укргазбанк, Альфа-банк, Укрексімбанк — наразі мають великі збитки і замикають рейтинг банків за прибутковістю.

Попри загальну негативну тенденцію, деякі банки покращили свої показники у порівнянні з відповідним періодом торік. Так, прибуток Укрсиббанку за 10 місяців 2022 року більш ніж у два рази вищий за торішні показники:2,62 млрд грн проти 1,22 млрд грн. Завдяки цьому він піднявся на 10 пунктів та посів друге місце у рейтингу банків. 

Сітібанк зміг збільшити свій прибуток на 36% у порівнянні з відповідним періодом торік: 1,9 млрд грн проти 1,4 млрд грн. Це дозволило йому піднятися в рейтингу з 10-ї позиції на 4-ту. 

З 16 банків з іноземним капіталом лише 9 вийшли в "плюс" за результатами десяти місяців роботи. Загальний прибуток цієї групи фінустанов складає 7,9 млрд грн. Цікаво, що левова частка — 89% або 7 млрд грн — припадає на третину з них: Укрсиббанк (2,6 млрд грн), Райффайзен (2,5 млрд грн) та Сітібанк (1,9 млрд грн).

Нагадаємо, якщо в період воєнного стану та трьох місяців з моменту його припинення якийсь із банків буде виведено з ринку, Фонд гарантування вкладів відшкодує кожному його вкладнику повний розмір вкладу, включно з відсотками, нарахованими на кінець дня, що передував дню початку процедури виведення банку з ринку. Тобто держава гарантує громадянину повернення усієї суми депозиту, якщо його банк збанкрутує впродовж дії воєнного стану та трьох місяців після його завершення. А через три місяці після припинення воєнного стану гарантована сума відшкодування за вкладами в Україні становитиме 600 тис. грн. Читайте про це на ZN.UA в матеріалі Юлії Самаєвої - "Стовідсоткові гарантії банківських депозитів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі