В агентстві S&P прогнозують зростання економіки України в поточному році на 4%

Поділитися
В агентстві S&P прогнозують зростання економіки України в поточному році на 4% Фото: nv.ua
Агентством підтверджений рейтинг України на рівні "B/В" зі стабільним прогнозом.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings очікує зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2021 році на рівні 4% після очікуваного спаду економіки на 4,2% у 2020-му.

Можливо подальше уповільнення зростання до 3,5% у 2022-му, зазначено в дослідженні S&P, пише РБК-Україна.

"Ми прогнозуємо зростання реального ВВП України на рівні 4% у 2021 році в порівнянні зі скороченням на 4,2% у 2020 році слідом за поступовою стабілізацією ситуації у сфері охорони здоров'я і відновленням попиту", - йдеться в повідомленні про підтвердження рейтингу України на рівні "B/В" зі стабільним прогнозом.

Агентство прогнозує упевнене відновлення економіки в другому кварталі. Аналітики вважають, що приплив грошових переказів і держпідтримка, в тому числі підвищення пенсій, повинні підтримати відновлення споживання.

При цьому експерти називають ключовим ризиком прогнозу невизначеність щодо вакцинації, яка, по-перше, повільно розгортається в Україні, а по-друге, не підтримується половиною населення.

"Ми розглядаємо недавно введені адміністрацією Байдена в США санкції відносно олігарха Ігоря Коломойського як рішуче відновлення підтримки Заходом програми реформ президента Зеленського", - наголошується в повідомленні.

При тому, що Україна відчуває труднощі в переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ) через проблеми в антикорупційній сфері та судової реформи, аналітики все ж прогнозують надходження траншу у 2021 році в розмірі $0,7 млрд, з огляду на високий дефіцит бюджету у 2021 році. Своєю чергою, це дозволить отримати додаткові кредити Світового банку та Євросоюзу на суму близько $1,5 млрд. Втім, навіть при цих обставинах S & P очікує зростання держборгу на $5-6 млрд шляхом нових зовнішніх і внутрішніх запозичень.

Агентство відзначає, що інвестиції у 2020 році склали всього 5,3% ВВП у 2020 році в порівнянні з 12,6% у 2019-му, а в цьому році даний показник очікується на рівні 9,4% ВВП.

Згідно з оцінками агентства, середньорічна інфляція прискориться з 2,7% у 2020-му до 7,7% в нинішньому році, а потім сповільниться до 5,5% у 2022-му.

За оцінками аналітиків S&P, курс гривні на кінець цього року буде в районі 29,5 грн/$1, 2 022 - 30 грн/$1, а в наступні роки зросте ще більше і складе на кінець 2023 року 30,5 грн/$1, 2024 року - 31 грн/$1.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в цьому році складе 1,5% ВВП після профіциту в 4,4% у 2020-му. Надалі очікується поступове зростання дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до 2,1% у 2022-му, 2,6% у 2023-му і 3,3% у 2024 році.

Агентство також очікує подальшого поступового збільшення резервів: з $28,36 млрд торік до $29,98 млрд у цьому, $31 млрд в наступному, $32,17 млрд у 2023 і $32,32 млрд - у 2024 році.

S&P прогнозує, що загальний державний борг до ВВП в цьому році зросте до 62,5% з 62,3% у 2020-м, а в наступні три роки поступово опуститься до 59,1% в порівнянні з піком у 81% у 2016 році.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що економіка України в поточному році зросте на 4,3% ВВП, згідно з прогнозом Німецькій економічної команди GET і Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

"На 2021 рік ми очікуємо відновлення економіки шляхом зростання приватного споживання з боку збільшення виробництва в промисловості, транспорті, а також в сільському господарстві з боку пропозиції. Цьому сприятиме відновлення економіки в країнах-партнерах і збільшення торговельних потоків", - вказали експерти.

При цьому в прогнозі зазначається невизначеність щодо подальшої ситуації з пандемією, співпраці з МВФ, а також політичні ризики у вигляді позачергових виборів.

Експерти також припускають, що карантинні обмеження триватимуть до кінця весни, а кошти від МВФ надійдуть у квітні-червні та в другій половині 2021 року.

Крім того, велика ймовірність, що інфляція незначно перевищить цільовий діапазон Нацбанку.

Також повідомлялося, що Національний банк прогнозує, що інфляція почне сповільнюватися з другої половини поточного року. Ситуація зміниться завдяки надходженням від нового врожаю і вичерпання ефекту низької бази порівняння, йдеться в повідомленні НБУ.

Відзначається, що підвищення облікової ставки Нацбанком також допоможе стримати інфляційний тиск.

Як результат, прогнозують в НБУ, інфляція повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1% в першому півріччі 2022 року.

Прискорення споживчої інфляції до 7,5% в річному вимірі в лютому НБУ пояснює зростанням цін на окремі харчові продукти з-за низького врожаю минулого року і подорожчанням палива.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі