Тарифна методологія RAB спрямована в основному на перехід до тарифів, які відображають вартість послуг і забезпечують стимули для інвестицій у модернізацію та розширення мережевої інфраструктури. Проект енергобезпеки надаватиме енергорегуляторові допомогу у практичному впровадженні цієї методології. Завдяки більшому обсягу інвестицій у мережеву інфраструктуру буде підвищено надійність і покращено ефективність діяльності, як це вимірюється ключовими показниками.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Сьюзан Фрітц, директор Місії USAID в Україні. Наприклад, за її словами, заміна та відновлення мереж мають привести до зменшення технічних втрат і значного скорочення тривалості та частоти зупинок у роботі обладнання.
"У свою чергу, це підвищить рівень задоволеності споживачів якістю тих послуг, які вони отримують, тоді як нагляд з боку регулятора забезпечить прийнятну вартість цих послуг для споживачів, - зазначила директор місії. - Прийнятна ціна послуг для споживача є одним із важливих елементів цього механізму. Загалом я вважаю, що для того, аби вибудувати і зберегти довіру з боку суспільства, неодмінною умовою є прозорість процесу реформування тарифів".
Детальніше про важливість енергетичної безпеки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Директор Місії USAID в Україні Сьюзан Фрітц: "На мою думку, для України енергетична безпека - це те ж саме, що національна безпека"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".