Уряд залучив до вирішення проблеми NPL в держбанках японських консультантів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Уряд залучив до вирішення проблеми NPL в держбанках японських консультантів Данилюк розповів про роботу японських банківських експертів в Україні © golos.ua
Наразі 70% всіх непрацюючих кредитів сконцентровані в державних банках.

Міністерство фінансів залучило до аналізу найбільших NPL-позичальників державних банків японських фахівців. Про це в інтерв'ю DT.UA повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Міністр зазначив, що після націоналізації "Приватбанку" Мінфін є власником 55% банківської системи, тому відновлення кредитування – це також і його завдання. Для цього необхідно визнати очевидну проблему: більшу частину непрацюючих кредитів в портфелях держбанків. У них, як зазначає Данилюк, формуються резерви, а цей ресурс міг би бути використаний для нового кредитування.

"Зараз 70% всіх непрацюючих кредитів сконцентровані в державних банках, і це дуже серйозна проблема, рішення якої є передумовою для відновлення кредитування. Це питання треба вирішувати", - зазначив глава Мінфіну.

За його словами, в уряду є кілька варіантів вирішення проблеми. Зараз Мінфін втілює відповідний проект за участю японських радників, які допомагають проаналізувати 50 найбільших NPL-позичальників кожного державного банку.

Данилюк наголошує, що у вирішенні цієї проблеми уряд зіткнувся з серйозним опором.

"Складається враження, що нікому швидке вирішення цієї проблеми не потрібне. Але ми робимо все можливе для того, аби японські консультанти зайшли в банки, проаналізували стан, зробили висновки, розказали нам про своє бачення шляхів вирішення проблем. У наших японських колег, особливо у тієї команди, яку ми зараз залучили до співпраці, є величезний досвід роботи з цією проблемою, і вони дійсно можуть нам допомогти. І ці експерти офіційно запрошені українським урядом", - зазначив він.

Читайте інтерв'ю Олександра Данилюка DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі