Уряд виявився скупим на чергове підвищення "мінімалки" — експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Уряд виявився скупим на чергове підвищення "мінімалки" — експерти
Вона має збільшитися з 1 січня до 4173 грн, або на 12,1%.

Уряд виявився на подив скупим на чергове підвищення "мінімалки": вона має збільшитися з 1 січня до 4173 грн, або на 12,1% (нагадаємо, що раніше мова йшла про підвищення цього нормативу до 4200 грн уже з другого кварталу поточного року), а судячи з очікувань надходжень від податку на доходи фізосіб, середня заробітна плата у номінальному вимірі теж зросте лише на 15% (за сім місяців 2018-го приріст становив уже 26%). У будь-якому разі низький плановий показник інфляції створює додаткові можливості поповнення бюджету за рахунок "інфляційного податку", і уряд, зіткнувшись із "недовиконанням планів" інфляції та девальвації поточного року, висновки напевно вже зробив.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Ярослав Жаліло, д.е.н., та Антоніна Дешко. За їхніми словами, видатки у сфері соціального захисту та соціального забезпечення з державного бюджету у 2019 році плануються на рівні 178,3 млрд грн (зростання близько 18%), при цьому левова частка коштів - 166,5 млрд - спрямовується на потреби пенсійного забезпечення.

"Попри збільшення заробітної плати, проблема дефіцитності Пенсійного фонду 2019-го навіть загостриться: за нашими розрахунками, на покриття його дефіциту планується спрямувати 50 млрд грн - на 44% більше, ніж поточного року. Натомість відчутний ефект у сфері соціального захисту від зростання доходів уряд планує отримати щодо потреби в субвенціях місцевим бюджетам на надання субсидій на оплату комунальних послуг. Передбачається, що їх знадобиться на 21,2% менше, ніж цього року. Однак варто згадати, що з асигнованих на субсидії у бюджеті-2018 74 млрд грн використано вже майже 57 млрд грн - і це до початку нового опалювального сезону, - відзначають експерти. - Видатки на освіту та охорону здоров'я становитимуть відповідно 242,1 млрд і 92,3 млрд грн та збільшаться порівняно з попереднім роком на 10–11%. Зростання більш ніж скромне, враховуючи, що обидві ці сфери наразі перебувають у стані активного реформування".

Детальніше про бюджет на 2019 рік читайте в матеріалі Ярослава Жаліла та Антоніни Дешко "Кравець крає, як матерії стає" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі