Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що за допомогою Офісу ефективного регулювання (BRDO), а також Стратегічної групи радників з підтримки реформ було підготовлено пакет дерегуляційних ініціатив, які впливають на розвиток бізнесу. "Деякі з документів будуть повністю скасовані, деякі – оновлені таким чином, щоб краще відповідати сучасним вимогам", - додав Нефьодов.
Крім того, уряд підтримав проект постанови Мінекономрозвитку, яка приводить національні списки товарів подвійного використання у відповідність до світової практики (а саме до переліків товарів подвійного використання, прийнятих в рамках міжнародних режимів експортного контролю, учасницею яких є Україна).
"До товарів, про які йде мова, належать, наприклад, портативні ренгтенапарати і звичайні ендоскопи, для ввезення яких потрібно було раніше отримувати окремий дозвіл. Наголошую, що рішення стосується не лише імпорту, але і експорту українських товарів, а відповідно дає більше можливостей прориву української промисловості. Щорічна загальна вартість 53 груп товарів, які звільняються від надмірного контролю - майже 1,8 млрд доларів", - сказав Нефьодов.
Уряд також впорядкував процедуру видачі архітектурних ліцензій, усунувши практику визнання незаконною безстроковість ліцензії. Відтепер ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури здійснюватиметься у порядку, визначеному законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів України визнав такими, що втратили чинність з 1 січня 2017 року акти санітарного законодавства, прийняті до 1992 року.
Як повідомлялося, наприкінці 2015 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувало 12776 ГОСТів, розроблених до 1992 року.