Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила про те, що уряд планує відмовитися від існуючої системи градації інвалідності і перейти до Міжнародного класифікатора функціональності, який діє в Європейському Союзі.
"Ми зараз продовжили ту роботу, яку раніше здійснювало Міністерство охорони здоров'я. Ми імплементуємо в українське законодавство Міжнародний класифікатор функціональності, він вже переведений на українську мову, але до кінця не проведена система його ратифікації. З допомогою МКФ ми хочемо нарешті позбавитися від системи інвалідності, яка залишилася в Україні з радянських часів", - сказала Третьякова на прес-конференції у вівторок.
За її словами, соціальна політика держави щодо людей з інвалідністю та виплати для них тепер будуть будуватися не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров'я. Голова комітету з питань соцполітики вважає, що такі зміни в комплексі з переглядом норм по працевлаштуванню громадян з частковою втратою працездатності сприятимуть збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці.
Зараз, як стверджує Третьякова, Державна служба з питань праці стежить за тим, щоб 4% робочих місць у приватному секторі надавалися людям з інвалідністю. У разі недотримання цієї квоти, представники бізнесу отримують від Державної служби праці штрафні санкції. У комітеті з питань соцполітики планують цю ситуацію змінити, додавши квотування і на держслужбі.
Історію першої в світі моделі в інвалідному візку дніпрянки Олександри Кутас читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Я завжди відчувала підтримку оточуючих, але мені не вистачало свободи дій".