Уряд Болгарії запевняє Єврокомісію у відсутності у "Південному потоці" порушень законодавства ЄС

Поділитися
Уряд Болгарії запевняє Єврокомісію у відсутності у Глава "Газпрому" Олексій Міллер і прем'єр Болгарії Бойко Борисов © ИТАР-ТАСС
Болгарський уряд затвердив офіційну відповідь на запит Єврокомісії з приводу законності укладених міжурядових угод і нюансів реалізації будівництва ділянки "Південного потоку".

Міжурядова угода з реалізації газопроводу "Південний потік", підписана Болгарією з Росією в 2008 році, не надає виключних прав, поступок чи державних замовлень для компанії "South Stream Болгарія" SA з проектування, фінансування, будівництва або експлуатації болгарської ділянки газопроводу, яким володіє ця компанія.

Такою є офіційна позиція уряду Болгарії, яку він затвердив 23 червня у відповідь на запит Єврокомісії від 3 червня цього року, повідомляє прес-служба Ради міністрів Болгарії.

Нагадаємо, раніше ЄК висловила побоювання щодо можливого порушення законодавства ЄС у зв'язку з визначенням спільної компанії "South Stream Болгарія" SA одночасно і оператором, і власником газопроводу.

У заяві Ради міністрів також підкреслюють, що при створенні компанії "South Stream Болгарія" SA за рішенням болгарського уряду в 2010 році відповідає внутрішньому законодавству та не порушує положень загального законодавства ЄС.

Раніше у зв'язку з запитом ЄК прем'єр-міністр Болгарії Пламен Орешарскі дав розпорядження припинити всі роботи по проекту.

Як вважає єврокомісар з енергетики Гюнтер Оттінгер, будівництво газопроводу має бути припинено, поки не буде забезпечено повну відповідність нормам ЄС".

Єврокомісія в листопаді минулого року почала вивчення угод між Росією та південними країнами ЄС щодо будівництва "Південного потоку" на предмет їхньої відповідності до норм третього енергопакету ЄС. Росія опротестувала це у СОТ, нагадує ИТАР-ТАСС.

Третій енергопакет ЄС, затверджений у 2009 році, передбачає, що одна компанія не може одночасно бути і власником газопроводу, і продавцем газу. Єврокомісія намагається таким чином розділити бізнес з продажу і транспортування газу.

Місяць тому Єврокомісія висунула ще одне звинувачення проти "Південного потоку", заявивши про "наявність сумнівів" у відповідності з нормами ЄС тендеру на будівництво газопроводу у Болгарії, який виграв консорціум болгарських вкомпаний про чолі з російським "Стройтрансгазом", що належить близькому соратнику Путіна бізнесменові Геннадію Тимченку, чиє ім'я включено до санкційного списку США.

Акціонерами "Південного потоку" (підводної частини) є наполовину "Газпром" (50%), а також італійська Eni (20%), французька Electricite de France (EDF) і німецька Wintershall AG (по 15% кожна). !zn

Читайте також:

Росія і Австрія підписали угоду про будівництво ділянки "Південного потоку"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі