Урядам для реалізації мети подолання кризи, що викликана пандемією коронавирусу, необхідно змінити вид підтримки компаній, при цьому орієнтуватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредитування. Про це заявила головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат на вебінарі, організованому МВФ і Токійським університетом, повідомляє Reuters.
За її словами, державна підтримка у вигляді кредитів обтяжить такі компанії боргами, які ще більше ускладнять вихід з кризи.
"Державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять з кризи з величезними борговими зобов'язаннями", - сказала Гопінат.
"Якщо кредитування більше прийме форму інвестицій в акції... то це буде меншим тягарем для фірм. Це полегшить компаніям вихід з кризи", - додала вона.
Гопінат припустив, що відновлення світової економіки буде "вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним", закликавши країни продовжувати приймати агресивні заходи бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.
Раніше представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що Україна повинна зберегти незалежність Національного банку, а також не відходити від принципів інфляційного таргетування і плаваючого валютного курсу. Такі умови співпраці закладені в програмі Stand by України з МВФ. Заява МВФ була викликана звільненням Якова Смолія з посади голови Нацбанку.