Уряди повинні інвестувати в акціонерний капітал компаній, а не видавати кредити - МВФ

Поділитися
За словами головного економіста МВФ, кредити обтяжують компанії боргами.

Урядам для реалізації мети подолання кризи, що викликана пандемією коронавирусу, необхідно змінити вид підтримки компаній, при цьому орієнтуватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредитування. Про це заявила головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат на вебінарі, організованому МВФ і Токійським університетом, повідомляє Reuters.

За її словами, державна підтримка у вигляді кредитів обтяжить такі компанії боргами, які ще більше ускладнять вихід з кризи.

"Державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять з кризи з величезними борговими зобов'язаннями", - сказала Гопінат.

"Якщо кредитування більше прийме форму інвестицій в акції... то це буде меншим тягарем для фірм. Це полегшить компаніям вихід з кризи", - додала вона.

Гопінат припустив, що відновлення світової економіки буде "вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним", закликавши країни продовжувати приймати агресивні заходи бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.

Раніше представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що Україна повинна зберегти незалежність Національного банку, а також не відходити від принципів інфляційного таргетування і плаваючого валютного курсу. Такі умови співпраці закладені в програмі Stand by України з МВФ. Заява МВФ була викликана звільненням Якова Смолія з посади голови Нацбанку.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі