Важливу ухвалу щодо індустріальних парків прийняв сьогодні кабінет міністрів. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку народний депутат (фракція "Слуга народу"), заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
За його словами, йдеться про порядок звільнення промислового обладнання від оподаткування ввізним митом та імпортним ПДВ. Це один із стимулів, що надаються учасникам індустріальних парків.
Кисилевський також зазначив, що постанова прийнята на виконання нещодавно ухвалених законопроектів, автором яких є він.
Прийнятий Кабміном порядок встановлює алгоритм дій для учасника індустріального парку (ІП) та органів державної влади щодо ввезення та цільового використання обладнання, перелік якого міститься у законі.
"Фактично з сьогоднішнього дня учасники індустріальних парків можуть ввозити таке обладнання за новою процедурою - без імпортного ПДВ та мит", - наголошує Кисилевський.
За його словами, для отримання стимулів індустріальний парк має бути внесений до Реєстру, а обладнання, що ввозиться, має використовуватися виключно в межах індустріального парку без права надання в оренду, лізинг або передачу в користування на будь-яких інших умовах строком на 5 років. Це спеціальний запобіжник, прописаний у Законі, щоб уникнути зловживання, наголошує народний депутат.
“Нагадаю, що згідно з новим законодавством для індустріальних парків передбачаються такі податкові та митні стимули:
- звільнення від ПДВ та мита на ввезення нового обладнання,
- звільнення з прибуток протягом 10 років,
- надання права органам місцевого самоврядування на встановлення пільгових ставок податку на нерухомість та плати за землю.
Поки уряд розробляє підзаконні акти, все більше громад ініціюють створення індустріальних парків, готують і подають документи для включення до Реєстру, ведуть предметні переговори з інвесторами.
“Особливо активно ці процеси йдуть на заході країни, де вплив війни менший. Головний інтерес громад при створенні індустріальних парків – нові робочі місця та податкові надходження від податку на доходи громадян”, – зазначає Кисилевський.
За його словами, індустріальні парки потрібні для побудови сильної економіки навіть за умов війни та швидкого повоєнного відновлення.
У середині липня КМУ прийняв ухвалу про створення двох індустріальних парків: Хотін Invest та «Енергія Буковини».
Нагадаємо також, 21 червня Верховна Рада запровадила податкові та митні пільги для індустріальних парків. За законопроекти №5688 та №5689 загалом проголосували 236 та 230 народних депутатів відповідно.