Уряд планує покращити систему аудиту до загальносвітових стандартів: що пропонують

Поділитися
Уряд планує покращити систему аудиту до загальносвітових стандартів: що пропонують
Зміни у податкових стандартах хочуть запровадити через електронний обмін даними. 

Кабінет міністрів України хоче отримати позитивну оцінку Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. Про такі плани йдеться у Національній стратегії доходів на 2024-2020 роки, яку оприлюднено на урядовому порталі.

"Виконати всі інші необхідні умови для приєднання України до автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності (CRS) та звітами в розрізі країн (CbC Reports)", - задекларовано в документі.

В Міністерстві фінансів раніше пояснили, що з 2019 року Глобальним форумом було розпочато партнерську перевірку України з питань дотримання стандарту EOIR, який встановлює єдині умови для створення запиту про надання певної інформації та її обмін на підставі податкових конвенцій. Цей стандарт є обов’язковим для понад 160 учасників Глобального форуму.

Перевірка проходить у два етапи. На першому етапі аналізується відповідність законодавства держави стандарту (цей етап Україна подолала). На другому етапі представники держав-партнерів здійснюють візит до країни, що перевіряється, та аналізують, чи дотримуються податкові органи вимог стандарту на практиці. За результатом другого етапу перевірки державі присвоюються оцінка (рейтинг), що визначає, чи є держава прозорою у питаннях оподаткування та співпраці з державами-партнерами. Оцінки Compliant (відповідає) та Largely Compliant (відповідає значною мірою) свідчать про те, що держава вважається прозорою.

24 червня 2021 року Глобальний форум ОЕСР опублікував звіт про завершення першого етапу перевірки України. У ньому викладені зауваження та рекомендації, які потрібно врахувати для отримання задовільної оцінки (рейтингу) з питань дотримання стандарту обміну інформацією за запитом EOIR.

Відповідно до рекомендацій, Україні потрібно забезпечити:

  • збір інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) іноземних компаній, які мають в Україні постійні представництва, або місце ефективного управління, або штаб-квартиру;
  • збір інформації про партнерів та КБВ іноземних партнерств, які здійснюють діяльність або отримують дохід, що підлягає оподаткуванню в Україні;
  • уточнення правил визначення КБВ юридичних осіб;
  • наявність інформації про трасти, які управляються або адмініструються резидентами України;
  • зберігання первинних документів бухгалтерського обліку та фінансової звітності юридичними особами строком щонайменше 5 років після завершення періоду або ліквідації компанії.

Наразі в Національній стратегії доходів на 2024-2030 роки йдеться про те, що в чинній системі організації перевірок проблеми можна усунути через інструмент електронного аудиту - Standard Audit File – Tax, SAF-T, розроблений ОЕСР. Він містить експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за певний період.

Нагадаємо, що у Міністерстві фінансів України відреагували на чутки про нібито запровадження оподаткування будь-яких надходжень на банківські картки фізичних осіб. Там наголосили, що в тексті Національної стратегії доходів 2024-2030 років, з посиланням на яку розповсюджується подібна інформація, такі заходи не передбачені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі