Уряд Німеччини майже готовий до участі у порятунку головного імпортера газу – компанії Uniper

Поділитися
Уряд ФРН отримає майже третину в капіталі найбільшого імпортера газу до Німеччини Uniper у рамках пакету заходів для порятунку компанії.

Газовий гігант із фінським капіталом Uniper SE, який є найбільшим постачальником газу на ринок Німеччини, може отримати 5 мільярдів євро державної підтримки від уряду ФРН, повідомляє Bloomberg.

У результаті уряд Німеччини може отримати частку участі в капіталі компанії до 30%, що надасть йому право вето на ухвалення важливих рішень у Uniper, пояснили поінформовані чиновники на умовах анонімності.

Якщо Німеччина увіллє в капітал Unipe 5 млрд євро, загальна сума німецьких зобов'язань, ймовірно, складе менше 10 млрд, пояснили джерела. Точну суму ще обговорюють, і угода може бути укладена в найближчі кілька днів.

Цього року вартість компанії впала більш ніж на 70% і становила близько 4 мільярдів євро. Найбільший покупець російського газу в Німеччині виявився найслабшою ланкою в енергетичній системі, яка має найбільшу економіку Європи. Компанія, що базується в Дюссельдорфі, спалює кошти, оскільки президент Володимир Путін скорочує постачання на помсту за санкції за вторгнення Росії в Україну.

Через кризу Uniper змушена покривати відсутні поставки за набагато вищими цінами на спотовому ринку, щоб обслуговувати клієнтів, серед яких місцеві комунальні служби та підприємства. Uniper почала використовувати газ, який вона зберігала на зиму, а вищий представник компанії попередив, що компанія ризикує стати неплатоспроможною протягом кількох днів.

Uniper та уряд Німеччини вже кілька тижнів ведуть переговори про потенційний пакет заходів щодо порятунку компанії. Зупинка газопроводу "Північний потік" надала обговоренням додаткової гостроти.

Uniper також обговорює можливість отримання нової кредитної лінії державного кредитора KfW. Деталі порятунку можуть бути обговорені із канцелярією Німеччини на зустрічі у п'ятницю.

Uniper стала першою великою корпоративною жертвою тиску Москви на європейські енергетичні потоки, коли вона звернулася до уряду Німеччини з проханням про порятунок. Найбільший акціонер компанії, фінська Fortum Oyj, має схвалити план порятунку своєї доньки. Материнська компанія збереже більшість акцій, але її частка буде знижена з нинішніх 78%.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі