Парламент розгляне урядовий законопроєкт (№5593-д), який змінює принципи корпоративного управління згідно з рекомендаціями Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Про це повідомила перша віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко за результатами зустрічі з керівництвом Організації в Парижі, повідомили на сайті Кабміну.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) за поточною програмою вимагав прийняття закону, який приведе українську систему корпоративного управління відповідною ринковій економіці та демократичному плюралізму. При цьому українські парламентарі мали б ухвалити законопроект до жовтня 2023 року згідно з вимогами МВФ.
В законопроєкті передбачені зміни, що стосуються повноважень наглядових рад щодо:
- затвердження стратегічних планів розвитку та річних фінансових та інвестиційних планів;
- проведення щорічних незалежних аудиторських перевірок фінансової звітності;
- оплати праці і винагороди керівникам державних підприємств;
- призначення та звільнення керівників господарських структур тощо.
«Після ухвалення законопроекту 5593-д ми будемо працювати над впровадженням інструментів корпоративного управління, таких як політика власності, дивідендна політика, політика винагороди тощо», - зазначила Юлія Свириденко.
У разі прийняття документа змін зазнають два кодекси України - Господарський і Цивільний, а також закони «Про управління об’єктами державної власності», «Про акціонерні товариства», «Про Кабінет Міністрів України», «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» та «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Нагадаємо, 31 жовтня уряд погодив кандидатури членів наглядової ради «Оператора ГТС». До неї увійшли три незалежні експерти та одна представниця держави.