Ціни на уран у січні ростуть і на даний час перевищили $92 за фунт, що є максимальним рівнем з кінця 2007 року показників. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на Trading Economics.
Зазначається, що зростання обумовлено зростаючими ознаками високого попиту на уран і водночас ризиками пропозиції. У 2023 році енергокомпанії підписали контракти на постачання 160 млн фунтів урану, це максимальні обсяги з 2012 року.
Волатильність цін на викопне паливо та амбітні цілі з декарбонізації спонукали США та ще 20 країн анонсувати плани щодо потроїння атомних потужностей до 2050 року. Великі ставки на атомну енергетику робить Китай, який будує 22 із 58 реакторів у світі. Японія перезапустила проєкти щодо збільшення вироблення атомної енергії, а запуск нового атомного реактора у Фінляндії став першим у Європі за 16 років.
Однак ці плани зустріли зростаючі ризики поставок. Західні енергокомпанії продовжували уникати імпорту урану з РФ, а американські законодавці зробили крок до повної заборони імпорту російського урану, зокрема в грудні Палата представників схвалила законопроєкт, що забороняє імпорт збагаченого урану з Росії.
Як писало ZN.UA, навесні НАЕК «Енергоатом» підписала з канадським холдингом Cameco контракт про використання українського урану при виробництві палива для АЕС України. А буквально днями міністр енергетики Герман Галущенко радів планам із 2024 року налагодити в Україні спільне з Westinghouse виробництво ядерного палива та знищити монополію Росії в цьому сегменті. Планів безліч! Та наразі якісно вийшло лише знищити видобуток урану в Україні. Про це читайте у матеріалі "АЕС є, урану немає".