Умови роботи чотирьох з десяти українців змінила велика війна – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Умови роботи чотирьох з десяти українців змінила велика війна – опитування © unsplash/punttim
Ринок праці через брак робочих місць став ринком працедавця.

Умови роботи змінилися майже для 40% наразі працюючих українців. ZN.UA провело опитування та запитало у них, чи працюють вони в тому ж режимі, що й до великої війни. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка економіки ZN.UA, у матеріалі «Сімом з десяти українців при пошуку нової роботи довелося змінювати кваліфікацію. Чи вивчимо ми цей урок?»

Працюють у тому ж режимі 57,9% опитаних громадян. Натомість 12,6% зазначили, що з 24 лютого змінили місце роботи. Майже 11% українців працюють меншу кількість годин, ніж раніше.

Залишилися на тому ж підприємстві, але змінили посаду 5,5% опитаних, а на віддалену роботу перейшли 4,6%. Майже 4%, крім основної роботи, знайшли додаткову, а 2,2% почали працювати, хоча не були працевлаштовані до війни.

Вочевидь зміни на більш-менш сталому українському ринку праці відбулися значущі. Що гірше, сам ринок через брак робочих місць став ринком працедавця, а люди, які й без цього живуть не найкраще своє життя, опинилися у цілковитій залежності від тих, у кого є бодай якісь вакансії. Перший мінус цієї зміни — оплата праці, яка зростає дуже кволо, якщо на твоє робоче місце претендує натовп безробітних. Другий мінус — у таких умовах буквально виживають ті, хто здатен змінюватися, швидко відповідаючи на запити часу.

Це результати соціологічного опитування ZN.UA, проведеного Центром Разумкова. Опитування проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі