Уманський стверджує, що махінації з ПДВ у податковій відновилися у повному обсязі

Поділитися
Уманський стверджує, що махінації з ПДВ у податковій відновилися у повному обсязі © Урядовий портал
За словами колишнього міністра фінансів, у податковій також поновилася практика штучного стримання відшкодування ПДВ.

Колишній міністр фінансів Ігор Уманський заявив про те, що сьогодні продовжуються махінації у податковій, фіскальній системі та митниці, про які він говорив навесні цього року. Уманський також додав, що бюджет продовжує втрачати 4,5 - 5 млрд грн щомісяця лише на схемі “скруток” ПДВ.

“Навесні, коли я розповів про махінації у фіскальній системі, податковій, митниці, приблизно на 10 млрд грн щомісяця, було сподівання, що за ці пів року цей кейс вдасться вирішити. Та забезпечити приблизно 120 млрд грн додаткового посилення дохідної частини бюджету”, - заявив Уманський.

Він зазначив, що завдяки цьому можна було б створити можливості для фінансування точок зростання бюджету, або зменшити дефіцит держбюджету.

“Вимушений констатувати, на жаль, ті пів року, що я для себе відводив скінчилися, кейс провалився. “Скрут” як був, так і відновився у повному обсязі - від 4,5 млрд грн до 5 млрд щомісяця за цією схемою бюджет втрачає”, - додав ексміністр.

За словами Уманського, сьогодні окрім “скруту” в податковій поновилася практика штучного стримання відшкодування ПДВ. Також за даними колишнього міністра, є ознаки вимагання від експортерів винагороди за проведення відшкодування. Крім того, майже 50% підакцизної групи працює в тіні.

“Мало хто знає, але підакцизна група вже багато років працює виключно через фіксалізатора та тотальне застосування РРО. Чи впоралася податкова система, принаймні з групою підакцизних товарів? Не впоралася. І зараз, коли ставиться питання про тотальне застосування РРО в країні, це може призвести до ризику, що більшість бізнесу може опинитися вимушено в статусі порушника законодавства”, - заявив Уманський.

Він зазначив, що це надто великий ризик колапсу податкової системи, а також можливості легального ведення бізнесу. 

Нагадаємо, ексміністр фінансів Ігор Уманський після звільнення з цієї посади заявив про те, що в Митній і Податковій службах нібито відбуваються махінації з ПДВ. За його словами, через це держбюджет щомісяця недоотримує 5 млрд грн.

Через деякий час голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Уманський може займатися питанням корупції в митниці та податкової як його радник. За його словами, для координації роботи створять міжвідомчу і аналітичну групи.

На Банковій тоді зазначили, що за допомогою колишнього міністра фінансів, Єрмак хоче з'ясувати масштаби корупції в податкових і митних органах, а також скільки грошей через це недоотримує державний бюджет.

24 квітня Кабмін звільнив голову податкової Сергія Верланова і керівника митної служби Макисма Нефьодова. За версією міністра фінансів Сергія Марченка, відповідне рішення – це нібито перший крок до "перезавантаження Державної митної та Податкової служб". Одночасно Нефьодов вважає, що це навпаки небажання продовжувати реформи.

Новим головою податкової став Олексій Любченко. За словами міністра фінансів, він підпише контракт на період карантину.

Зазначимо, що у листопаді Уманський подав у відставку з посади радника голови ОПУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі