"Укрзалізницю" и НГСУ повернули в список стратегічних держпідприємств

Поділитися
"Укрзалізницю" и НГСУ повернули в список стратегічних держпідприємств © Ганна Здоренко, DT.UA
Щоправда це не забороняє їхню приватизацію.

Кабінет міністрів виключив зі списку стратегічних підприємств 39 об'єктів, однак вніс в нього "Укрзалізницю", Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Осади, Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ), а також Центральне підприємство по поводженню з радіоактивними відходами, повідомило Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Таке рішення покликане актуалізувати діючий перелік стратегічних підприємств та посилити контроль за ефективним використанням і збереженням їх майна.

Як зазначили в Мінекономрозвитку, до діючого переліку стратегічних 321 підприємства, урядовим рішення включено підприємства оскільки:

АТ Укрзалізниця, як це підприємство входить до реєстру великих платників податків та є природним монополістом;

ДП Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади, який відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально економічне значення.

ПАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України - відповідає критерію стратегічного підприємтсва так як кількість працюючих працівників перевищує 5000 осіб, а також є великим платником податків.

ДСП Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами - відповідає аж трьом критеріям стратегічних підприємств, зокрема: внесено до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю яких з боку держави гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції та є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

А от серед виключених з переліку стратегічних них: чотири об'єкти Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв, чотири об'єкти, на базі яких утворено АТ "Українська залізниця", які припинені як юридичні особи та 31 об'єкт Держкомтелерадіо, реорганізовані шляхом приєднання до ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України"

"Слід зазначити, що на сьогодні законодавством не передбачена заборона на приватизацію підприємств, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави", - зазначили в міністерстві.

Нагадаємо, що нещодавно міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив про плани продати частину акцій "Укрзалізниці" і "Укрпошти" приватним компаніям.

Також Кабінет міністрів протягом п'яти років планує приватизувати кілька сотень державних підприємств і ліквідувати більше тисячі ДП, які уряд вважає неефективними.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі