"Укртранснафта" і "Транснефть" домовляються щодо компенсації за витіснення неякісної нафти

Поділитися
"Укртранснафта" і "Транснефть" продовжують переговори по «брудною» російської нафти © tsargrad.tv
Повне прокачування некондиційної нафти може зайняти від чотирьох до шести місяців.

Вітчизняний оператор нафтотранспортної системи АТ "Укртранснафта" (УТН) і російська "Транснефть" погоджують договір про компенсацію витрат за проведення робіт по витісненню некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба". Про це повідомила прес-служба УТН за підсумками зустрічі в Братиславі.

"Оскільки врегулювання цього питання не передбачено угодою про надання послуг з транзиту російської нафти, замовником яких є ВАТ "Транснефть", сторони узгоджують додатковий договір до чинної угоди, згідно з яким відбуватимуться розрахунок, визначатимуться терміни та умови компенсації додаткових витрат АТ "Укртранснафта", – йдеться в повідомленні.

"Укртранснафти" також нагадали, що 11 травня за рахунок звільнення однієї нитки "Дружби" був відновлений транзит в Європу. Нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки буде перекачуватися на європейські НПЗ партіями у відповідності з узгодженим усіма зацікавленими сторонами графіком.

"Повне прокачування некондиційної нафти Urals з території України в Угорщину та Словаччину може зайняти від чотирьох до шести місяців. Цей строк залежить від концентрації хлорорганичных сполук у залишках сировини", – додали в компанії.

Читайте також: Переговори у Братиславі з приводу "брудної нафти" з РФ не принесли результату – Reuters

Як писало DT.UA, на даний момент "Укртранснафта" веде переговори з "Транснафтою" про розмір компенсації витрат на реалізацію першочергових заходів з ліквідації кризи, надалі належить обговорення компенсацій за очевидні зміни в режимі роботи нафтопроводу.

Раніше Білорусь повністю зупинила транзит російської нафти. "Вимушена пауза" буде використана для виконання ремонтних робіт.

22 квітня на білоруському "Мозирському нафтопереробному заводі" сталася поломка через неякісну російську нафту з підвищеним вмістом хлоридів. У той же день білоруський концерн "Белнефтехім" тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів з Росії в інші країни. 25 квітня Польща зупинила транзит неякісної російської нафти по ділянці нафтопроводу "Дружба" через ризик виникнення серйозної промислової аварії. 26 квітня аналогічне рішення прийняла Україна.

27 квітня радник президента компанії "Транснафта" Ігор Дьомін заявив про те, що нафта нібито "була забруднена навмисне", російські правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Проте непомітно "влити" в трубопровід на перегоні "Унеча-Мозир" кілька цистерн хлоридів неможливо.

Детальніше щодо "брудної" російської нафти читайте в статті Сергія Куюна "Зіпсована "Дружба" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі