"Укртранснафта" і НПЗ Коломойського підписали мирову угоду

Поділитися
"Укртранснафта" і НПЗ Коломойського підписали мирову угоду © Андрый Пасішник/Facebook
Трирічна суперечка завершився мировою угодою.

Суд затвердив мирову угоду ПАТ "Укртранснафта" і "НПК-Галичина" за трирічним спору, щодо строків повернення та вартості зберігання 43,7 тисячі тонн технологічної нафти. Інформацію про затвердження судом мирової угоди підтвердив перший заступник генерального директора "Укртранснафти" Андрій Пасішник, пише enkorr.

"Мирову угоду укладено нами на виконання рішення нашого акціонера – НАК "Нафтогаз України" від 5 травня 2018 року", – зазначив Пасішник.

Згідно з рішенням суду, "НПК-Галичина" зобов'язано повернути держкомпанії всі 43,7056 тисячі тонн нафти, які перебувають з квітня 2015 року в резервуарах Дрогобицького НПЗ і за фактом отримання цієї нафти "Укртранснафта" оплачує вартість її зберігання.

Як і у випадку з Кременчуцьким НПЗ "Укртатнафти", необхідна "Приватом" ставка за зберігання була знижена майже в 3 рази – з 9,6 грн/тонна на добу до 3,08 грн/тонна добу (з ПДВ).

Отже, і загальний розмір компенсації знижений з 175,75 млн грн до 56,61 млн грн.

Також "Укртранснафті" вдалося домогтися зарахування в цю суму старих боргів "НПК-Галичина" перед компанією з кількох судових рішень на загальну суму 8,3 млн грн.

Таким чином після зарахування зустрічних вимог, згідно з мировою угодою, остаточний розмір зобов'язань "Укртранснафти" перед "НПК-Галичина" знижено до 48 млн грн.

ПАТ "НПК "Галичина" управляє Дрогобицьким НПЗ, який припинив випуск нафтопродуктів в 2012 році. Контрольний пакет акцій "НПК "Галичина" належить компаніям, афільованим з групою "Приват". 25% акцій компанії володіє Фонд держмайна.

Повідомлялося, що до 2014 року "Укртранснафта", якою тоді керував менеджер Ігоря Коломойського Олександр Лазорко, за своєю ініціативою викачала з магістральних нафтопроводів 675 тисяч тонн технологічної нафти.

Раніше 2014 року керівництво "Укртранснафти" уклало зі структурами Коломойського договори про безоплатне зберігання технічної нафти терміном на рік, однак незабаром було підписано доповнення до угоди, яким скорочено термін до 90 днів. Після цього зберігання нафти стало платним, що завдало державі збитків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі