"Укрнафта" за 9 місяців вивела на "приватівські" структури 13,5 млрд грн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На структури "Привату" з "Укрнафти" виведено 13,5 млрд грн © ukrnafta.com
Новий глава "Укрнафти" Марк Роллінс не сильно переймається питанням, куди поділися гроші з рахунків компанії до його приходу.

НАК "Нафтогаз України" вже місяць вимагає у голови правління "Укрнафти" Марка Роллінса деталізовану фінансову звітність за дев'ять місяців 2015 року. Як показує вивчення первинних даних, за цей період на структури "Привату" з "Укрнафти" було перераховано 13,5 млрд грн, притому що вся виручка компанії склала 21 млрд грн.

Про це в статті ZN.UA пишуть Сергій Куюн та Євген Мочалов.

"Ця звітність готується десять хвилин з допомогою елементарної бухгалтерської програми, але її нам не дають", - каже джерело ZN.UA у "Нафтогазі".

Сам Роллінс 25 листопада пояснив це "неподобство" відсутністю у штаті фінансового директора, який має готувати таку інформацію. Як зазначають автори, цю посаду раніше обіймав Артем Щербань, якого при дивних обставинах звільнили з компанії заднім числом ще в 2014 році. Новим фінансовим директором, як очікується, має стати Ірина Євець, яка раніше працювала фінансовим директором "МТС Україна", президентом "Укрпродукт Груп".

"Але як у такому випадку компанія готує фінансові звіти для держорганів, звітує в єдиному реєстрі підприємств? Наприклад, хто готував той же звіт за дев'ять місяців 2015 р., з якого випливає, що на передоплати з "Укрнафти" було виведено близько 11 млрд грн?", - пишуть Куюн і Мочалов.

Так, згідно офіційної звітності "Укрнафти", за цей період дебіторська заборгованість компанії становила 7,3 млрд грн, дебіторська заборгованість за виданими авансами - 3,6 млрд.

"Це передоплати, вони просто виводять гроші", - коментує звітність аналітик фондового ринку, що побажав залишитися неназваним.

Як показує вивчення первинних даних, такі суми могли бути виведені тільки на "приватівські" структури - НПЗ "Укртатнафта" (йому перераховано за дев'ять місяців 2015 р. близько 8 млрд грн), Нікопольський завод феросплавів (2,5 млрд), Запорізький феросплавний (400 млн), Марганецький феросплавний (450 млн), "Дніпроазот" (2 млрд грн).

Читайте також: ДФС досі не отримала від "Укрнафти нових пропозицій по реструктуризації боргів

На конференції Petroleum Ukraine 2015 у Роллінса поцікавилися, чи запитує він Ігоря Коломойського з приводу повернення виведених коштів? "Топ-менеджер запевнив, що така розмова ведеться. Проте у поданих пропозиціях уряду таке джерело коштів компанії, як повернення виведених активів, зустріти не вдалося. Хоче британець розібратися по-тихому, без скандалу або ж фактично покриває міноритарного акціонера, стане зрозуміло найближчим часом", - резюмують автори.

"Ще більш цікаве питання: хто відповість за вкрадені з "Укрнафти" до 2015 р. гроші? Дотримуючись принципу самого Роллінса - рівновіддаленість від усіх акціонерів, питання про повернення боргів треба ставити не тільки перед державним, але і перед приватним акціонером. Відмінність лише в тому, що борг держави за газ задокументований, а ось виведення багатомільярдних сум з "Укрнафти" є, швидше, "понятійним" - зазначають Куюн і Мочалов.

Більше про те, за чий рахунок Марк Роллінз пропонує виводити "Укрнафту" з кризи, читайте в статті Сергія Куюна і Євгена Мочалова "З ким ви, містер Роллінс?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі