У минулому році Державна аудиторська служба не змогла почати ревізію ПАТ "Укрнафта", яку хочуть розділити, і АТ "Укргазвидобування". Про це свідчить листування аудиторів з Кабміном, повідомляє Марлін.
Ревізії були заплановані на виконання Плану пріоритетних дій уряду Дениса Шмигаль на 2020 рік і Указу президента Володимира Зеленського від 2019 року "Про Рішення РНБО" Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки ".
"Однак зазначені суб'єкти господарювання працівників Госаудітслужби до проведення ревізії не допустили з посиланням на їх непідконтрольність органам державного фінансового контролю", - йдеться в листі аудиторів на Кабмін.
Також Госаудітслужба надала до Кабміну інформацію щодо справедливої сатисфакції Верховного Суду, яким підтверджено, що "Укрнафта" (в статутному капіталі 50% + 1 акція належить НАК "Нафтогаз України") є суб'єктом господарювання державного сектора економіки, оскільки держава Україна в особі Кабінету міністрів опосередковано володіє контрольним пакетом акцій "Укрнафти".
Постановою Кабміну від 2015 року "Укрнафта" і "Укргазвидобування" включені до об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
Крім Кабміну про недопущення до ревізій Госаудітслужба поінформувала РНБО, Міністерство фінансів і Міністерство внутрішніх справ. А також НАК "Нафтогаз" як акціонера зазначених компаній, і запропонувала негайно вжити відповідних заходів для проведення ревізій, а також розглянути питання про звільнення з займаних посад керівників "Укрнафти" і "Укргазвидобування".
Госаудітслужба звернулася до МВС з вимогою припинити протидію ревізії і притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності.
Також в листі аудітслужби йдеться, що підготовлені необхідні проекти закону і постанови Кабміну, які покликані забезпечити проведення ревізій на зазначених компаніях.
Остання ревізія "Укрнафти", яку вдалося провести державним аудиторам, завершилася в 2010 році. До слова, "Нафтогазу України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти".
Повідомлялося, що "Нафтогаз" почав переговори про поділ активів компанії з бізнес-напрямків з міноритарними акціонерами, пов'язаними з групою "Приват" Ігоря Коломойського.