Українців з велосипедом і кондиціонером буде позбавлено держпідтримки. Надто заможні

Поділитися
© ZN.UA
Ідея віце-прем'єр-міністра соцполітики Сергія Тігіпка про «податок на багатих» насправді стосується різкого зменшення держдотацій громадянам, у яких є незадекларовані джерела фінансування.

З 1 грудня на всю країну буде поширено експеримент з непрямої оцінки доходів громадян, що претендують на соцдопомогу. Цей метод застосовується з квітня у трьох областях - Волинській, Кіровоградській та Чернігівській.

Згідно із законодавством, мати-одиначка або жінка, яка виховує дитину до трьох років, може претендувати на гарантований рівень захисту у 30% від прожиткового мінімуму (ПМ) або отримувати всю суму в розмірі ПМ, коли рівень доходу на одного члена сім'ї не перевищує 50% мінімуму.

Експеримент передбачає оцінку доходів і витрат для того, щоб "індивідуально оцінити достаток кожної матері".

"Якщо мати бізнесмен і заробляє добре, то їй взагалі потрібно відмовити у грошах, а віддати більше тим жінкам, які не мають таких грошей. Такий принцип працює майже у всіх європейський країнах. Політики від цього, звичайно, програють, але про це потрібно говорити з суспільством", - повідомив міністр, пише
«КоммерсантЪ-Украина».

У рамках експерименту проходить вивчення матеріально-побутових умов сім'ї. І наявність транспортного засобу, сучасного велосипеда, скутера, кондиціонера, посудомийної машини або ремонту житла з використанням дорогих матеріалів в майбутньому може стати приводом у відмові на надання пільги. Інспектори розпитують у сусідів про квартиранта і співмешканця людей, які подали заявку на соцдопомогу, про наявність у них породистих домашніх тварин, отримання грошових переказів з-за кордону, ведення ними підприємницької діяльності.

Голова парламентського комітету з питань соцполітики і праці Василь Хара (Партія регіонів) не виключає, що мати-одиначка, якій допомагають батьки, може бути позбавлена ​​держпідтримки.

"У цілому підхід до непрямих методів оцінки я підтримую, але у нас будь-яку ідею можуть перекрутити", - додає пан Хара.

Експерти вважають, що введення непрямого методу оцінки скоротить кількість пільговиків, які необ
ґрунтовано отримують виплати. Хоча провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лідія Ткаченко вважає, що для матерів-одиначок обмежувати допомогу не варто, адже немає виборчого підходу у виплатах при народженні дитини. Застосування непрямих методів потрібно починати не з простих громадян, а з чиновників (цю норму не включили до Податкового кодексу).

"Коли вони знімуть з себе всі пільги, будуть платити всі податки, тоді і населення сприйме це адекватно",-вважає завідуюча відділом соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Піщуліна.

Вчора ZN.UA повідомляло, що Сергій Тігіпко вирішив запропонувати Кабміну законопроект про збільшення податкового навантаження на багатих людей. Віце-прем'єр також виступив за введення непрямих методів перевірки матеріального стану людей, які отримують державну допомогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі