Ще однією проблемою українського ринку газовидобутку є його закритість. Ринок поділений між державними "Укргазвидобуванням" і "Укрнафтою" та ще кількома великими приватними видобувачами, які майже всі належать до промислово-фінансових груп. Ще в 2015 р. з України пішли великі міжнародні компанії Shell і Chevron, відтоді якихось помітних змін не відбулося. З чотирьох іноземних компаній, які здійснюють видобуток, лише одна невелика Cadogan Petroleum може називатися дійсно іноземною. Решта іноземних компаній мають українських інвесторів і український менеджмент.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Геннадій Кобаль, директор ExPro Consulting. За його словами, іноземні інвестори виявляють слабкий інтерес до українського ринку, зокрема до ринку газовидобутку.
"Навіть суттєве зниження податків не змінило ситуації. Єдиною помітною подією за весь рік стало погодження 18 грудня Кабміном передачі 90% ТОВ "Надра Юзівська" в угоді про розподіл продукції (УРП) по Юзівській ділянці на користь компанії Yuzgaz B.V. Безпосередньо організацією і виконанням робіт з пошуку і видобутку газу займеться словацька компанія Nafta, партнер Yuzgaz. У планах Nafta на найближчі п'ять років інвестувати 200 млн дол., на які планується пробурити 15 нових свердловин, реконструювати і відновити 47 старих. Nafta задіяна ще в одному проекті спільної діяльності з газовидобутку з компанією CUB Energy в Закарпатській області, проте видобутку там ще не розпочинали", - зазначає експерт.
Детальніше про стан ринку газовидобутку читайте у статті Геннадія Кобаля "Місце під сонцем" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".