Український ліс в ЄС вивозять контрабандно – Earthsight

Поділитися
Український ліс в ЄС вивозять контрабандно – Earthsight

""Ми знали, звісно, що проблема корупції серйозна. Що нас справді вразило, так це розмір європейських компаній, які були частиною цієї торгівлі", - йдеться в інтерв'ю директора авторитетної міжнародної організації Earthsight Сема Лоусона, державному інформаційному агентству "Укрінформ", передають "Українські новини".

У липні цього року Earthsight оприлюднила результати масштабного розслідування вивозу українського лісу в країни ЄС через підставні фірми за яким стояли компанії-світові гіганти цієї індустрії.

Згідно з дослідженням Earthsight, на першому місці серед імпортерів української деревини із сумнівним походженням перебуває компанія Egger – другий у світі за обсягами виробник дерев'яних панелей, та її два найближчих конкуренти - Kronospan і Swiss-Krono, а ще польська целюлозна фабрика, що входить у найбільшу в світі паперову корпорацію International Paper. Також – дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується недалеко від кордону з Україною. Вищеназвані компанії – це ті, які були помічені Лоусоном і його колегами у закупках пиломатеріалів з України. Назвав він і ще дві – чеську корпорацію Mondi (виготовляє паперову упаковку) та виробника віскозного волокна компанія Lenzing, які, за інформацією Earthsight, купують офіційно заборонений до вивозу за межі України ліс-кругляк.

"Компанії, зазначені в нашому дослідженні, - це і є ті, хто лобіює зняття мораторію на вивезення кругляка в ЄС", - говорить він.

"Нам імпонувала позитивна відповідь прем'єр-міністра, міністра екології та інших. Щодо позиції лісівників - то вона розчарувала. Державне агентство лісового господарства в Україні зробило деякі публічні заяви щодо нашої організації, які є неправдивими. Зрозумійте: ми отримуємо фінансування від благодійних і громадських організацій. Нас не фінансує ніхто інший! А щодо позиції лісівників, то, природно, що коли ви викриваєте корупцію такого рівня, саме такої реакції й треба очікувати. Але, зрештою, так, ми не сподівались, що в Україні це викличе настільки сильну реакцію. І в цілому, можна сказати, що реакція на нашу роботу була таки позитивною", - зазначив він.

Низка українських ЗМІ приєдналися до розслідування англійських колег. В їхніх публікаціях прозвучали звинувачення на адресу Генерального прокурора України Юрія Луценка, який не дає ходу розслідуванню справ про контрабанду лісу. Як відомо, Держлісагентство України очолює колишній соратник Луценка Володимир Бондар.

"Однією з серйозних проблем в Україні є те ... що вже йдуть розслідування масштабної корупції в цих місцях. Проблема з такими розслідуваннями – у тому, що вони тривають вже 2, 3, а у випадку містера Сівця (головний лісівник часів Януковича – ред.) – вже 4 роки. Тому ми хотіли б, щоб ініціювали нові розслідування, однак нас найбільше непокоїть, що розслідування вже тривають і тягнуться надто довго, не приносячи результатів", - сказав Лоусон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі