Український бізнес очікує сповільнення інфляції і девальвації

Поділитися
Український бізнес очікує сповільнення інфляції і девальвації Бізнес вірить, що протягом 12 місяців долара по 30 не буде
Керівники українських підприємств починають вірити, що інфляція знову не перевищить 20%, а долар не піде на рівень у 30 грн.

Інфляційні очікування представників бізнесу поліпшуються п'ятий квартал поспіль, свідчать дані опитування керівників підприємств, який НБУ провів у II кварталі 2016 року.

Протягом наступних 12 місяців українські підприємці очікують зростання споживчих цін на 18,9% (у I кварталі 2016 року очікували 22,2%).

Основними чинниками інфляції залишаються обмінний курс гривні та підвищення витрат на виробництво. При цьому, рівень впливу курсового чинника на ціни суттєво зменшився.

Середнє значення обмінного курсу упродовж наступного року очікується на рівні 28,66 грн/долар (у І кварталі 2016 року – 29,97 грн/долар).

Також після погіршення I кварталі відновили поступове покращення ділові очікування підприємств. У IІ кварталі 2016 року індекс ділових очікувань (ІДО) становив 108,5%. Порівняно з попереднім кварталом він збільшився на 10,1 в.п. Оптимізм переважає в очікуваннях як щодо майбутнього фінансово-економічного стану, так і щодо обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних видатків на проведення будівельних робіт, а також на машини, обладнання та інвентар.

В опитуванні взяли участь 683 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованих територій).

Читайте також: Вчені вперше виміряли магнітне поле чорної діри

Уряд заклав у держбюджет на 2016 рік інфляцію в розмірі 12%. Однак, як писав екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило для ZN.UA, "прогнозами НБУ і Мінфіну не довіряє ніхто, навіть вони самі. Ключовим загальноприйнятим індикатором довіри до політики органів влади виступає відмінність між проголошеними ними цілями (або прогнозами) та очікуваннями. На жаль, на початку 2016 р. ми мали надзвичайно невтішну ситуацію. При прогнозованих владою на 2016 р. курсі національної валюти на рівні близько 24 грн за долар США й інфляції у 12% очікування бізнесу, експертів і населення були значно гіршими".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі