Українські виробники продукції військового призначення зможуть експортувати її без держпосередника – МЗС

Поділитися
Українські виробники продукції військового призначення зможуть експортувати її без держпосередника – МЗС
Підприємства можуть вивозити продукцію без участі держконцерну "Укроборонпром".

У рамках реформи державного концерну "Укроборонпром" прийнято рішення дозволити українським виробникам самим експортувати продукцію військового призначення та подвійного використання власного виробництва, без державного посередника. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Довгий час єдиним суб'єктом, який мав право спецекспортера, був концерн "Укроборонпром", а саме сім його дочірніх підприємств: "Укрспецекспорт", "Прогрес", "Спецтехноекспорт", "Укроборонсервіс", "Промоборонекспорт", "Таско-експорт", "Укрінмаш". Зараз у рамках реформи прийнято рішення відмовитися від цієї монополії і дозволити українським виробникам самим експортувати продукцію (підкреслюю) власного виробництва", - сказав він.

За його словами, це означає, що якщо є підприємство, яке виробляє якийсь цікавий вітчизняний продукт у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК), йому більше не потрібні послуги державного посередника, він може здійснювати експорт самостійно.

Крім того, заступник міністра розповів, що МЗС і західні партнери України відстоюють ідею про те, щоб залишити одне підприємство-спецекспортер оборонної продукції.

"Бачення є таке, що сім "дочок" багато. Зараз тривають дискусії, скільки їх має бути. Наші західні партнери, і МЗС це підтримує, рекомендують нам залишити одне підприємство - потужне, сучасне, гнучке, кваліфіковане, тобто здатне гідно конкурувати на світовому ринку озброєнь і військової техніки, а не тільки "воювати" в кабінетах "Укроборонпрому" "ласий" контракт", - пояснив він.

Божок також відзначив необхідність провести аудит на всіх підприємствах ОПК України та залишити в державному управлінні тільки ті підприємства, які будуть визнані ефективними та важливими.

"Задум полягає в тому - і зараз це відбувається - щоб провести аудит на всіх підприємствах ОПК України на предмет їх важливість для національної безпеки та ефективності для економіки України, і за результатами, залишити в державному управлінні тільки ті підприємства, які будуть визнані ефективними та важливими. Інші підприємства, які або перебувають в стагнації або просто не потрібні на сьогоднішній час, віддати в приватизацію для того, щоб залучити додаткові інвестиції в економіку України. Перевагу в цьому питанні буде віддаватися, звичайно, інвестицій з країн-членів НАТО в контексті нашої взаимоинтеграции", - підкреслив він.

Божок додав, що реформа ДК "Укроборонпром" важлива і в контексті надання США матеріально-технічної та фінансової допомоги для розвитку Збройних сил України. Загальний обсяг цієї допомоги, узгоджений Конгресом США на цей рік, становить 0 млн. Мова йде про постачання високотехнологічних засобів, підготовку персоналу та інші види допомоги.

Читайте також: За шість років в Україні понад тисяча осіб стали жертвами торгівлі людьми

Раніше повідомлялося, що влада планує реформувати "Укроборонпром", після чого він припинить існування в тому вигляді, в якому він є зараз. Замість нього створять шість галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств концерну.

Детальніше про події у секторі оборони і безпеки країни, читайте в статті Валентина Бадрака "Сектор безпеки-2020: Усе тріщить по швах".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі