У нинішньому 2016 році банківський сектор України залишатися збитковим, прогнозують в НБУ. Відновлення прибуткової діяльності банківського сектора очікується не раніше, ніж у 2017 році.
Такі оцінки відображені в першому Звіті за фінансової стабільності. Причини - через істотних відрахувань в резерви на покриття збитків від кредитних операцій.
Результати стрес-тестування 20 найбільших банків України показали необхідність докапіталізації 16 банків, з яких п'ять достроково виконали трирічну програму докапіталізації.
"Два банки ("Хрещатик" і "Фідобанк") були виведені з ринку через небажання або неможливість виконати плани", - зазначила глава НБУ Валерія Гонтарева на прес-конференції в Києві в четвер, 9 червня.
Гонтарєва уточнила, що в поточному році НБУ також проведе стрес-тестування ще 40 наступних за величиною банків.
У цілому на обидві групи припадає 97% українського банківського сектора.
Стрес-тестування також визначило в 53% частку поганих кредитів, що належать до двох найгіршим категоріями якості, повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.
"В розрізі портфелів найбільш проблемними є валютні кредити фізичним особам - 88% відноситься до 4-5 категоріями після стрес-тестування. Погіршення якості кредитного портфеля населення було пов'язане з девальвацією та значним погіршенням його фінансового стану", – йдеться в документі.
НБУ уточнює, що в четверту категорію якості потрапляють кредити з ризиком настання дефолту від 51 до 99%, а в 5-шу – дефолтні.
Нагадаємо, нещодавно рейтингове агентство Moody's поліпшило з "негативного" до "стабільного" прогноз для українських банків, відзначивши позитивні поліпшення в банківській системі України.